Miljonikroonise korteri ostja leppigu odava siseviimis tlusega

Heli Lehtsaar 15. september 2004, 00:00

Äripäev uuris Tallinna äärelinna kerkivate uute kortermajade hinna ja kvaliteedi suhet ning leidis, et miljoni krooni eest väärikate materjalidega tehtud siseviimistlusega kolmetoalist korterit osta ei saa.

Domineerivad Poola sanitaarkeraamika, madala hinnaklassi segistid, puitakende asemel peab rahulduma plastikakendega ning siseusteks on odavaimad, nn papist sileuksed. Mõni arendaja ei ole raatsinud vannitoa seina isegi keraamilisi plaate panna, vaid on piirdunud seinapinna värvimisega.

Kesklinna kerkivates uutes kortermajades on pilt siseviimistlusmaterjalide osas väärikam ? ja sellevõrra ka kallim.

Järgmise aasta kevadeks valmib Nõmme tee kandis Siidisaba tänaval kolm korterelamut. Projekti veebilehel rippuv hinnakiri lubab standardviimistlusena 120kroonise ruutmeetrihinnaga laminaatparketti, värvitud vannitoaseinu ja odavaid siseuksi. Selliselt viimistletud kolmetoaline korter maksab 1,1 miljonit krooni.

Küsimusele, kas hind sellise viimistlustaseme kohta liiga kõrge pole, vastab Gruss Investi esindaja Sven Raudsepp, et tema seda küll öelda ei oska, kuid kliendid pole siiani kaevanud. 12 korterit 37st on praeguseks müüdud.

Kuna Raudsepa sõnul rammitakse hetkel ehitusplatsil alles vaiu maasse ning siseviimistluse teema muutub aktuaalseks poole aasta pärast, on ka praegused materjalivalikud tehtud lihtsalt klientidele n-ö ettekujutuse andmiseks. ?Enamik muudab siseviimistluspaketti, kuid kui palju lõpphind seetõttu tõusta võib, ei oska praegu öelda,? räägib Raudsepp.

Lauluväljaku lähedusse Lasnamäe nõlvale kerkib kolm viiekorruselist kortermaja, mille asukoha Lasnamäel peaks korvama akendest avanev vaade merele.

Kahes järgmise aasta suveks valmivas majas on peaaegu kõik korterid juba müüdud. FKSMi kinnisvaraarenduse müügijuht Tõnu Toompark tutvustab, et ostjate seas on palju praegugi Lasnamäel elavaid inimesi, enamasti alla 30aastased noored.

?Siseviimistluspakette on mitu, aga hinnaerinevused on väikesed ? valikuvõimalus on näiteks värvitoonides,? räägib Tõnu Toompark.

Võrreldes Siidisaba või Nõmmepiiri korterelamutega pakub FKSM pisut kallimat laminaatparketti ja keraamilist plaati, samuti sisaldub korterite baashinnas näiteks Gustavs-bergi sanitaarkeraamika ? selliselt viimistletud kolmetoaline korter maksab peaaegu miljoni.

Inimesed, kes tahavad oma tulevasse koju paremaid materjale, peavad need ise välja valima ja kohale toimetama. ?Väike protsent on inimesi, kes hea meelega ise teevad ja toovad, kuid paljud rahulduvad ka meie poolt pakutavaga,? räägib Toompark.

Ta lisab, et hind on ikkagi väga määrav, kuna inimesed võtavad sageli oma võimete piiril balansseeriva laenu.

?Kõik tahaks, et materjalid oleks naturaalsed, naabrid ilusad ja ilus vaade merele ? aga kas rahakott peab vastu?? küsib Toompark hinnateema lõpetuseks.

Parema viimistlustasemega kortereid pakutakse Viimsis Haabneemes valmivas kortermajas, kus standardpaketis on naturaalparkett ja Gustavsbergi sanitaarkeraamika. Kolmetoalise korteri hind ulatub 1,2 miljonini ning Simus Kinnisvara müügiesindaja Andres Lõo nendib, et müük ei lähe eriti hästi. ?Sellise hinnaklassiga on valikut küll ja Viimsisse on kerkinud mitmeid uusi korterelamuid.?

Lõo arvab siiski, et liigutakse odavamatest materjalidest loobumise suunas. ?Kui korter maksab miljoni, pole sinna sajakroonist laminaati panna mõtet,? usub Lõo.

Kadaka puiesteele, Mustamäe, Nõmme ja Pääsküla piirile ehitatakse kolm seitsmekorruselist korterelamut, neist kaks valmib tänavu sügistalveks.

Tegemist on soodsa hinnaklassiga korteritega, kus standardviimistlusega kolmetoalise korteri saab kätte vähem kui 900 000 krooniga.

?Sellise hinna juures ei vaadata siseviimistluse taset,? kinnitab Simus Kinnisvara müügiesindaja Andres Lõo ja ütleb, et nõudlus pole olnud küll meeletu, kuid aasta lõpuks valmivas kahes majas on kummaski vaba veel umbes kolmandik korteritest.

Lõo nendib, et standardviimistlusega korteri, kus on põrandatel laminaatparkett ja vannitoas 120 kr/m2 maksev keraamiline plaat ning Poola sanitaarkeraamika, soetab siiski suurem osa ostjatest.

?Üksikud võtavad kallima variandi, parema eest ei olda veel nõus maksma,? nendib Lõo ja lisab, et näiteks kolmetoalise korteri puhul tuleks naturaalparketi, Gustavsbergi sanitaarkeraamika ja muude paremate materjalide kasutamisel juurde maksta 20 000 krooni.

Ligi miljonini küündivate summade puhul pole see just märkimisväärne lisakulu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:44
Otsi:

Ava täpsem otsing