Kodukoristaja võimaldab kliendil kraamimise vaeva unustada

Heli Lehtsaar 03. detsember 2004, 00:00

Kui Eestis oli neli-viis aastat tagasi koju koristaja palkamine peamiselt välismaalaste pärusmaa, siis nüüd hoogustub selle teenuse tellimine ka kohalike seas. Esiteks on kasvanud inimeste jõukus, teiseks on hakatud väärtustama oma aega ning kolmandaks ollakse üle saamas suhtumisest ?kuidas ma ikka lasen võõra inimese oma koju oma asjadesse sobrama?.

Firma Kuldsed Käed juhataja Andre Tühase sõnul on kodukoristuse tellijad veidi üle keskmise elatustasemega inimesed, kes elavad enamasti eramus. ?Ühegi meie kliendi kodu ei ole tüüpkorteris kuskil Mustamäel või Lasnamäel, küll aga on koristaja palgatud mõnda uues korterelamus asuvasse korterisse,? märgib Tühane ja lisab, et inimesed on hakanud oma aega hindama ning selle asemel, et ise kodus rassida, palgatakse hoopis koristaja, kes selle töö ära teeks.

Virtina müügijuht Paul Lippasaar täiendab, et küllap tellitakse palgalisi koristajaid ka näiteks Lasnamäe kodudesse, aga sel juhul leiab perekond ise mõne tädikese, et odavamalt läbi ajada.

Koristusfirmades aga uuritakse koristaja tausta põhjalikult, näiteks lastakse politseist tuua tõend, et inimesel pole kriminaalasju kaelas olnud. Samuti on koristajatel materiaalse vastutuse leping. Enne kui kodudesse koristama pääseb, läbivad potentsiaalsed majapidajad ka põhjaliku koolituse ning Paul Lippasaar nendib, et selle käigus eralduvad juba terad sõkaldest ehk siis need, kellele koristamistöö põhjusel või teisel ei sobi, loobuvad.

Andre Tühane lisab, et esimene asi, mida koristusfirma pakub, on usaldus. Seetõttu lastakse kliendil soovi korral lausa sobiv koristaja välja valida. ?Pakume välja kuni kolm kandidaati, kellega saab isiklikult kohtuda ja endale sobivaima välja valida. Umbes 30% meie klientidest tahab ise koristajat valida,? räägib Tühane.

Mõned kliendid usaldavad majapidajale ka oma kodu võtmed ja signalisatsiooni koodid, et koristamas saaks käia ka siis, kui pererahvast kodus pole.

Tavapärase hoolduskoristuse käigus pühitakse ja pestakse kodus põrandad, võetakse riiuleilt tolm, tõmmatakse tolmuimejaga üle vaibad, koristatakse tualettruumid ja köök. Hind sõltub muu hulgas ka sellest, kui palju on kodus sisustust ja kas peres elavad peale inimeste ka koduloomad. ?Kui koerad on majas, tuleb põrandaid tihemini hooldada. Samuti on koristamisteenus kallim, kui kodus on palju nipsasjakesi, pildiraame ja peegleid, millelt tolmu pühkimine võtab kauem aega,? tutvustab Lippasaar hinna kujunemise põhitõdesid.

Üldiselt tuleb erinevate firmade hindasid võrreldes arvestada, et kui 100?150 ruutmeetri suuruses eramus käib kord nädalas koristaja, tuleb kuu eest maksta umbes 2000 krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:28
Otsi:

Ava täpsem otsing