Baltika aktsia imeline tõus

Tõnis Oja 16. veebruar 2006, 00:00

Baltika teisipäeval välja kuulutatud brändivahetus meeldis investoritele niivõrd, et rõivatootja aktsia oli eile suurima hinnatõusuga väärtpaber Tallinna börsi põhileheküljel.

Aktsia hind hüppas tervelt 3,4 protsenti ning sulgus 234,54 kroonil, käive oli soliidsed 11 miljonit krooni. Aasta algusest ehk pooleteise kuuga on ettevõtte aktsia hind kallinenud juba 17 protsenti. Taolise tempo jätkumisel aasta lõpuni võiks see kallineda kolm korda. Meenutuseks: möödunud aastal hüppas Baltika aktsia hind seitse korda, olles enim tõusnud väärtpaber Tallinna börsil.

Üleeile tähelepanu keskmes olnud Kalevi aktsia hind kukkus 5,51 protsenti 18,78 kroonile ehk täpselt samale tasemele, mis oli vahetult enne magusatootja majandustulemuste avaldamist. Ring sai täis. Mõlemal päeval sooritati veidi alla poolesaja tehingu käibega pisut üle poole miljoni krooni.

Juba mitmendat järjestikust kvartalit saab Kalev kasumit vaid tänu kinnisvaratehingutele, magusatootmine on toonud põhiliselt kahjumit.

Kui eelmisel kvartalil sai Kalev kasumit vaid tänu nn Tere maja müügile, siis magusatootja finantsaasta esimeses kvartalis said kasumit kinnisvaraga tegelev tütarfirma (7,9 miljonit krooni) ning Vilma (1,0 miljonit krooni). Eelmiseks kvartaliks oli Vilma kasum kahanenud 62 tuhande kroonini. Hansapanga analüütik Mihkel Torim nimetas eilses Äripäevas Kalevit kinnisvara arendavaks kommitootjaks.

Tundub, et magusatootmine niipea kasumit tootma ei pruugi hakata. Magusatoodete müügi kasv jõulukvartalis oli marginaalne. Pidades silmas, et sama kvartali majanduskasv riigis on väga kiire (võib-olla isegi kahekohaline), on see näitaja ülimalt kehv. Arvestades Kalevi turuosa ning kaubamärgi tuntust, ootaks üheksa kuni kümneprotsendilise majanduskasvu juures vähemalt 25 kuni 30protsendilist magusamüügi kasvu.

Paistab, et ka järgmistel kvartalitel on Kalevi peamiseks kasumitoojaks kinnisvaraarendus, mille kohast kompetentsi ettevõtte finantsjuhi Tarmo Maasikamäe sõnul jagub.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:46
Otsi:

Ava täpsem otsing