Elistvere loomapark - vahetu kohtumine Eesti loodusega

Henrik Aavik 12. mai 2006, 00:00

Elistvere loomapargi leidmine ei ole keeruline, kuna suure tee pealt on ligipääs hästi viitadega märgistatud. Keerad külavaheteele ning oledki varsti kohal. Olemas on parkla, osta saab meeneid - kõik nagu peab. Luua metsakooli õpetajad viivad seal läbi ka mitmepäevaseid õppelaagreid, kus loomahuvilised saavad kohaliku faunaga põhjalikumalt tutvuda.

Tegemist on lihtsa pargiga, kus loomade vahele on tõmmatud tara. Kohati ei saagi aru, kas tara on inimeste või loomade kaitseks. Euroopas olen jalutanud parkides, kus paljud saamasugused loomad vabalt jalutavad, kus paabulind paterdab jalgteel koos lastega. Elistveres on paraku isegi oravad puuri pandud, nii et oravasõpradele soovitaks jalutamiseks siiski Kadriorgu.

Elistvere peamised trumbid on suuremad loomad: piison, karu, põder, ilves, metssiga jms. Nende aedikud on ehitatud veidi robustselt, värvimata laudadest, mis ei püüagi tausta sulanduda. Siiski on platsid parajalt suured ja loomad ei paista seal ka väga kurvad olevat.

Karu lesis nagu mauk palgi ääres ja mulle tundus, et ta isegi naeratas veidi. Põder oli veidi mornima moega, sest oli kaotanud sarved. Kas nende põtrade uhkuste pügamine on seal kombeks või lasi ta need ise maha, selle unustasin küsida.

Näriliste tarbeks on Elistveres oma maja, nad ootavad seal külastajaid teisel korrusel asuvates puurides. Ma ei tea, kuidas on see reguleeritud mujal loomaaedades, aga Elistveres saab mitmeid loomakesi omale koju kaasa osta. Nii et lastevanematele soovitaks lapsed sinna kooligrupiga saata, mitte ise viia - muidu võib kodu uusi seltsilisi pärast täis olla. Samas ei tohiks ka Elistveres üldse käimata jätta.

Parki tasub külastada pigem õhtusel või öisel ajal, sest päeval on kõik loomad vaiksed ja unised. Arvata on, et möll ja elu käib ikka siis, kui inimesed harilikult magavad. Pilet täiskasvanule maksab 20 kr.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:39
Otsi:

Ava täpsem otsing