Tallinna üürikorterid muutuvad kallimaks

Kristina Sõmerik 21. august 2006, 00:00

Kui kinnisvaraturul on müügiperiood veidike pikenenud, siis üüriturg on alates kevadest jätkanud aktiivset tõusu. Siin ei ole lugenud teadmine, et on suvi ja puhkuste aeg.

Põhjuseks on peamiselt laenude kallinemine ja hindade jätkuv, kuid stabiilne tõus.

Uuesti on välja kujunemas olukord, kus üürimine tuleb veidike soodsam ja seda eriti juhul, kui eluaset vajatakse mingiks eluetapiks.

Olgu siis selleks korteri suurem remontimine, uue korteri valmimise hilinemine või aktiviseerunud majade ehitus.

Suure tõuke nõudluse suurenemisele on andnud olukord, kus senini üüritud korter on omanike poolt edasi müüdud ning nüüd on vaja leida üürnikul endale uus ja sobilik üürikorter.

Lisaks on suureks mõjutajaks Eestis avanenud õppimisvõimalused, seda eeskätt välistudengite seas, ja on kujunenud paremad võimalused väikelinnade õpetajatele tulemaks edasi andma oma teadmisi nii Tallinna kui ka Tartusse.

Eesti ülikoolid on loonud head õppimisvõimalused kõikidele, mis omakorda on paljudele välistudengitele ahvatlevaks väljakutseks. Samas tihtipeale kahjuks ei suuda ülikoolid nii palju kohti kooliühiselamutes/õpilaskodudes pakkuda, kui on nõudlust.

Üürijate seas jätkuvalt populaarsed piirkonnad on kesklinn oma hüvede ja mugavustega, kesklinna vahetu lähedus (Kadriorg, Kristiine, Põhja-Tallinna vanalinna poolne osa) ning Mustamäe. Mustamäele kogunevad just üliõpilased, sest see piirkond on tuntud ülikoolide rohkuse poolest.

Tavaliselt soovitakse üürida 1-2toalisi kortereid, mis on uutes majades, uue siseviimistluse ja kaasaegse sisustusega. Samas on olemas ka nn vanade majade austajad, kes hindavad just vana, kuid äsja renoveeritud maja võlusid ning eeliseid. Samas otsivad tudengid endale 3-4toalisi kortereid, sest koos üürimine tuleb soodsam, kui üürimine omapäi ette võtta.

On märgata, et majade väljaüürimise aeg on pikenenud paari kuu võrra. Samas sõltub sobiva üürilise leidmine pakutava sisust ja hinnast.

Jätkuv soovitus tulevastele üürileandjatele: väljaüüritav korter või maja võiks olla kaasaegselt remonditud. Kasutage selleks heledaid toone, mis lisavad ruumi juurde valgust, avarust ja rõõmsameelsust.

Mööblist eelistage tänapäevast sisustust, mitte nõukogudeaegseid tumedaid mööbliosi. Stiil, mida korteris võiks kasutada, olgu pigem minimalistlik ja isikupärane kui liialt üleküllastatud.

Üürihinnad on piirkonniti ja olenevalt seisukorrast erinevad. Kuigi mõnedes piirkondades on märgata hüppelist tõusu (nt Lasnamäe) ja mõningast üürihindade ühtlustumist piirkonniti (Mustamäe ja Kristiine kesklinna hindadega, kesklinn omakorda vanalinnaga).

Kuu üürihinnale lisanduvad tavaliselt kommunaalmaksed (küte, vesi, elekter, prügivedu, haldus- ja hoolduskulud), millega tuleb tulevasel üürijal kindlasti arvestada. Üürilepingut sõlmides tuleb kindlasti arvestada tagatisraha ja vahendustasuga kinnisvarabüroole.

Lisaks tuleb erilist rõhku panna korteri eest tasumise korrale ning korteri üleandmis-vastuvõtmise aktile.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:12
Otsi:

Ava täpsem otsing