Politseinike palgatõusuks napib 1,2 miljardit krooni

Piret Reiljan 22. august 2006, 00:00

"Praeguse seisuga on valitsus otsustanud politseiametnike palkadeks eraldada ühe miljardi, kuid 7500kroonise miinimumpalga tagamiseks tuleks eraldada vähemalt 2,2 miljardit," rääkis ametiühingutega ühes paadis olev siseminister Kalle Laanet.

Riigi- ja Omavalitsusasutuste Töötajate Ametiühingute Liidu (ROTAL) esimehe Kalle Liivamägi sõnul on läbirääkimiste eesmärk kehtestada politseiametnike praeguse 5300kroonise miinimumpalga asemel 7500kroonine minimaalne põhipalk.

Eile kohtusid valitsuse ja ametiühingute liidu esindajad taas palgaküsimuste arutamiseks ning kohtumisel tutvustati muu hulgas rahandusministeeriumi koostatud riigiametite palgaastmestike analüüsi.

Analüüs selgitas peamiselt seda, et vanem- ja nooremametnike palkade ning lisatasude vahel on suured käärid. Näiteks peab nooremkonstaabel täna toime tulema 5300kroonise kuupalgaga, samas kui politseikomissar teenib kuus 10 100 krooni.

"Töövõtjat huvitab kõige rohkem see, missugune saab olema palgaastmestik," ütles sotsiaalminister Jaak Aab, ent tunnistas valitsuse suutmatust palgaastmestike alustalasid kiiresti muuta.

Arutluse all on ka põhipalga ja lisatasude vahekord. "Töötajale annab kindlustunde ikkagi põhipalk, mitte ebakindlad lisatasud," märkis Aab.

Siseminister Laanet aga peab lisatasude kasutamist õigustatuks. "Lisatasud motiveerivad töötajaid teistest esile tõusma, mitte kaaslaste kulul liugu laskma," rääkis Laanet.

Kui politseinikele püütakse välja võidelda 40% suurune palgatõus, siis päästeameti miinimumpalka loodetakse tõsta 20%. "Eesti riigieelarve ei võimalda poolteise aastaga kõigi riigiametite palkade võrdsele tasemele viimist," sõnas Laanet.

ROTALi esimees Liivamägi loodab palgaküsimuses selgust saada lähiajal. Valitsus asub raha eraldamist arutama 15. septembri istungil.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing