Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Merck saab Euroopa suurimaks ravimitootjaks

Tarvo Vaarmets 22. september 2006, 00:00

Bertarelli perekond müüb oma 64,5% osaluse Seronos 1100 Ðveitsi frangi eest aktsia kohta, mis oli turuhinnast 20% kõrgem hind. Saksamaa ravimikontsern pakub ka teistele aktsionäridele samasugust hinda.

"Me oleme tehinguga väga rahul," kommenteeris müüki Serono juht Ernesto Bertarelli, kes viis firma kuus aastat tagasi ka New Yorgi börsile. "See on hea nii meie perekonnale kui ka aktsionäridele," lisas ta.

Ülevõtmist plaanib Merck finantseerida 39 miljardi Eesti krooni väärtuses uute aktsiate müügi, laenude ja olemasoleva raha abil.

Merck, kes müüb vähiravimit Erbitux, peab oma ravimiüksust liiga väikseks, et konkureerida turul, mille hinnanguline väärtus on 6,8 triljonit Eesti krooni.

Serono ostmine lisab Mercki aastasele ravimikäibele ligi 31,3 miljardit krooni.

"See ei ole kulude vähendamise ülesanne, eesmärgiks on puhtalt väärtuse kasv," sõnas Mercki ravimiäri eest vastutav juhatuse liige Elmar Schnee.

"Kuna oleme nüüd tõeline globaalfirma, peaksime partneritena huvi pakkuma ettevõtetele, kes soovivad tooteid arendada ja turustada üle maailma," viitas Schnee Serono ostuga saavutatavale firma uuele kvaliteedile.

Merck on maailma kolmas geneeriliste ravimite tootja ja ta kontrollib ka 70% lameekraantelerites ja monitorides kasutatavate vedelkristallide ja kemikaalide turust.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing