Mikk kuulutati aasta eeskujuks

Liis Epro 20. oktoober 2006, 00:00

13. oktoobril kogunes üle neljasaja noore kogu Eestist Pärnusse noortekonverentsile, mille teema oli "Kuidas targalt otsustada".

Üks konverentsil osalejatest oli Mikk Granström, kes läks konverentsile kooli saabunud teate tõttu, milles koolil paluti saata 13. oktoobril Pärnusse üks aktiivne noor. Samuti oli kooli huvijuht esitanud ta selle aasta "Hea eeskuju" tiitli laureaadiks.

Konverentsil toimuski "Hea eeskuju" võitja valimine. Kandideerijaid oli palju ning algselt olid kandidaadid üleval ürituse kodulehel. Seejärel valiti nende hulgast välja 60 noort, kes lisati juba "konverentsikogumikku", mis jagati osalejatele. 60 kandidaadist valiti autasustamisele välja kuus. Siis valiti kolm esimest ning konkursi "Hea eeskuju" võitiski Mikk Granström.

Mikk on omavanuste seas tuntud kui tõeline filmifänn. Seda nii filmitegijana kui üldse huvist filmimaailma vastu. Kuigi ta on vaid 19aastane, on ta olnud oma koolis viis aastat filmifestivali "KSG Nui" eestvedaja ja korraldaja.

Kadrioru Saksa gümnaasiumi huvijuht Reet Lend iseloomustab Mikku kui noormeest, kes julgeb mõelda suurelt. "Mikk suudab kaasata oma plaanidesse ja projektidesse suisa uskumatu hulga inimesi ja tema huvide ring on väga lai," kirjeldab huvijuht.

Lendi sõnul oli Miku juures juba põhikooli lõpus märgata ühiskondlikku aktiivsust: ta võttis innukalt osa õpilasesinduse töödest ja tegemistest.

Praegu on noorsand kooli õpilasesinduse asepresident. Gümnaasiumisse astudes on ta võtnud enda hooleks kooli suurürituste korraldamise.

Mikk tundis konverentsi vastu huvi ka selle paljutõotava ning huvitava pealkirja pärast. Lõppkokkuvõttes oli Mikk oma osalemisotsusega äärmiselt rahul, kuna kõik konverentsil üles astunud inimesed olid edukad ja targad ning andsid noortele kasulikku informatsiooni.

Neist enamik oli rahvale juba hästi tuntud, näiteks kultuuriguru Linnar Priimägi, koreograaf Jüri Nael, dirigent Eri Klas ja internetiportaali rate.ee looja Andrei Korobeinik.

Miku hinnangul räägiti rohkem targalt otsustamise praktilisest poolest, kuid päeva viimane loengupidaja Linnar Priimägi kirjeldas ka otsustamise teoreetilist poolt.

Ehk oli konverentsi üks eesmärk anda noortele sisemine tunne, et nad tahaksid kohe tegutsema hakata. Miku arvates tekitas see pigem võrdlusmomendi loengus kuuldu ja enda tegutsemise vahel.

Üritus andis Mikule palju ideid ja kinnitust, et parim olemiseks tuleb pingutada.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing