Tiit Tammsaar juhib Sedini Kohila vineerivabrikut

Väinu Rozental 11. juuni 2007, 00:00

Tammsaare kinnitusel kutsus teda tehast juhtima vineerivabriku Baltic Panel Groupi põhiomanik Pjotr Sedin.

"Mõtlesin, et miks ka mitte - olin vaba mees ja haarasin uuest väljakutsest kinni," põhjendas Tammsaar. "Pealegi asub uus töökoht kodule lähemal, vahemaa on vaid 30 kilomeetrit. Enne seda käisin ju kaksteist aastat riigikokku tööle, mis asub kodunt 60 kilomeetri kaugusel."

Tammsaare sõnul on tema ülesanne vineeritehase üldjuhtimine. "Saan oma kogemusi ja suhteid näiteks maakonna ja valla tasandil ära kasutada," ütles Tammsaar.

Küsimusele, kas ta tehasejuhi kohta vastu võttes võrreldes riigikogu liikme palgaga võitis või kaotas, vastas Tammsaar, et "ega ma palgas ei hävinud küll".

Kohila tehasesse toodi eelkäijast TVMKst üle vaid üks spoonikoorimisliin, kõik muu tuttuus sisseseade pärineb Itaaliast.

Pool aastat tagasi proovitootmisega alustanud Baltic Panel Group on tootmisliinide häälestamine lõppemas. "Kohilas on praegu viisteist seadmeid tarninud Itaalia firma spetsialisti, kes teevad koormusteste," rääkis Tammsaar ja lisas, et tootmine kogub iga päevaga tuure juurde.

Tammsaare andmeil on vineeritehas jõudnud praeguseks ligi poole tootmisvõimsuseni. Kohila vineeritehase projektvõimsus on 50 000 kuupmeetrit vineeri aastas ehk veidi üle 4000 kuupmeetri kuus.

Baltic Panel Groupi Kohila vabrikusse tuuakse suurem osa toormest praegu Venemaalt. Värske peadirektori sõnul ei tohiks Venemaalt tulevad varjatud majandussanktsioonid tootmist häirida - eesmärk on jõuda nii kaugele, et valdav osa toormest oleks Eesti päritolu, kirjutas Raplamaa ajaleht Nädaline. Selle nimel peetakse praegu läbirääkimisi RMKga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing