Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Lapsed laulavad Jaani kiriku orelile uue vile

Mari Hiiemäe 22. juuni 2007, 00:00

Lasteekraani laulustuudio annab Tallinna Jaani kirikus mahuka koorikontserdi, millest võtab osa üle 200 lapse. Stuudio on välja pannud kõik oma esindusjõud: laulavad ETV mudilaskoorid, lastekoor ja noortekoor. Esinejad kannavad kenasid triibulisi rahvarõivaid.

Muusikastuudio juhataja Eve Viilupi unistuseks on laste koorikontserdi tulemusena kinkida kirikule oreli kõige kallim, 50 000kroonine vile. Kui kogutav summa peaks tulema väiksem, kaetakse saadud summaga mõne väiksema orelivile saamise kulud. Kontserdi tulud annetatakse täies mahus Jaani kirikule.

"See on positiivne investeering," usub Viilup, kes on rõõmus, et seekordsel heategevusüritusel läheb muusikalaste annetus üheselt muusika teenistusse.

Viilup nimetab Jaani kirikut muusikastuudio kodukirikuks. Jaani kirikus on toimunud terve hulk rõõmsaid kontserte ETV muusikastuudio laululaste osavõtul, ühe traditsioonina esitavad stuudio koorid Jaani kirikus ka oma jõulukava.

Juunikuus remondist välja tulnud Jaani kirik saab sügisel 140aastaseks. Ajaloolise oreli taastamiseks on avatud orelifond, kuhu saavad annetusi teha kõik soovijad. Kontserdi kunstiline juht Lii Leitmaa on kindel, et lasteekraani laulustuudio kontsert tuleb õilsa eesmärgi vääriline ning esituse tehniline tase saab olema kõrge. Kontserdil kuuleb mitmesugust klassikalist koorimuusikat nii Eestist kui ka väljastpoolt.

"See kontsert on läbi ja lõhki koorikontsert," valgustab Leitmaa, kuid selgitab kohe, et kindlasti ei maksa karta liig raskepärast ettekannet. "Tihti peetakse koorilaulu raskeks või igavaks, aga see ei tarvitse nii olla," ütleb kunstiline juht. "Meie kontsert on midagi sellist, mis inimesele lihtsalt meeldib."

Leitmaa soovitab kontserti kõigile kuulajatele, kes peavad lugu koorimuusikast ning ei arva, et laste asi oleks laulda ainult lihtsaid lastelaule. Esinemiskavas on lugusid laste laulupeo repertuaarist, ent samuti klassikalist koorimuusikat.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:47
Otsi:

Ava täpsem otsing