Tallinki aktsia vajus sügavustesse

Tõnis Oja 21. juuli 2008, 00:00

Tallinki kehvad majandustulemused ning kasumihoiatus kukutasid laevanduskompanii aktsia hinna reedel kümne protsendi võrra 8,61 kroonini. Pole ilmselt vaja lisada, et tegemist on taas rekordmadala hinnaga. Tallinki turuväärtus on nüüdseks kahanenud 5,8 miljardi kroonini (tuletan meelde, et Tallink ostis Silja 2006. aasta suvel 7,3 miljardi krooni eest).

Tallink teatas neljapäeva hilisõhtul, et finantsaasta üheksa kuuga (lõppes 31. mail) sai kontsern 143 miljonit krooni kahjumit. Üheksa kuu käive kasvas kolme protsendi võrra 8,6 miljardi kroonini. Viimase kvartali kahjum oli 34 miljonit krooni ja käive kasvas ühe protsendi võrra 2,94 miljardi kroonini. Kohe andis ettevõte ka hoiatuse, et selle aasta käibeks jääb 12,2 miljardit krooni (mis tähendab 2,5protsendilist kasvu) ja kasum jääb alla 470 miljoni krooni. See aga tähendab, et 31. augustil lõppeva majandusaasta kasum kukub vähemalt 55 protsenti.

Tallinki sõnul on kehvade tulemuste süüks kütusekulude kasv, kaubaveomahtude langus Soome-Saksa liinil, Baltic Princessi hilinemine ning ebaefektiivsus broneerimissüsteemi käivitamisel, mistõttu on reisijateveo mahud olnud Soome-Rootsi liinidel oodatust madalamad.

Oodatust madalamad kindlasti, aga ma ei usu, et süüdi on broneerimissüsteem. Reisijate ja kaupade maht on nendel liinide langenud alates sellest, kui Tallink Silja ostis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:38
Otsi:

Ava täpsem otsing