Pilgud Tartu poole

Christel Karits 29. august 2008, 00:00

Alates tänasest leiab Puhkepäeva filmiküljelt täiesti uue kino kava. Eile avas Tartu vastvalminud moe- ja vabaajakeskuses Tasku uksed Lõuna-Eesti moodne kinokeskus Cinamon.

Eelkõige on põhjust rõõmustada paarisajal tuhandel lõunaeestlasel, kes siiani pidid tõelise kinoelamuse nimel sõitma Tallinna. Nüüdsest on nende oma kodulinnas olemas Tallinna kobarkinole tõsine konkurent nii kvaliteedi kui ka hindade poolest.

Tartu Cinamonis on viis kinosaali kokku ligi 700 istekohaga, suurim saal mahutab korraga 318 filmisõpra. Mõistagi ei puudu tipptasemel heli- ja projektsioonitehnika ning uudsed ülimugavad toolid. Peale kinosaalide on keskuses kolm restorani - Il Patio, Planet Sushi ja Coffee Time, maiustuste ja jäätisekauplused, PlayXone mängude saal ning loomulikult müüakse popkorni ja karastusjooke. On ka tasuta wifi. Kõik see kokku teeb Cinamonist Balti riikide moodsaima kinokeskuse.

Cinamoni nõukogu esimehe Peeter Rebase sõnul täideti Tartus täna tühi koht, kuid juba järgmisel aastal alustab Cinamon tööd ka Tallinnas, kuhu tuleb Eesti esimene digitaalne 3D-kino.

Kõige rohkem rõõmustab aga see, et Cinamon on Pimedate Ööde Filmifestivali koostööpartner. Nii saab väärt saalis ka väärt filme näha. Muidugi jõuavad Cinamoni uued Hollywoodi filmid.

Kui veel Tartust rääkida, siis ehk tasuks mõelda nädala pärast algavale teatrifestivalile.

Igal juhul väärib ülikoolilinn praegu ka kultuuripealinna tiitlit.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:56
Otsi:

Ava täpsem otsing