Päästmisplaan seitsmele inimesele

Signe Sillasoo 16. jaanuar 2009, 00:00

Filmi peategelane Ben Thomas (Will Smith), kes on väga andekas ja tubli insener, põhjustab raske autoõnnetuse, milles hukkub seitse inimest, nende hulgas ka tema kallis naine.

Süümepiinadest vabanemiseks ja pattude lunastamiseks on Ben Thomas otsustanud aidata ja anda uue elu seitsmele inimesele, kes hädasti abi vajavad. Et tegemist oleks tõesti abivajajatega, varastab Ben juurdepääsukaardi andmebaasidele, et leida vajalikku informatsiooni inimeste kohta, kes mingil põhjusel hädas on. Valitud seitsmik aga ei tea midagi Ben Thomasest ja on veel vähem kuulnud tema abipakkumise plaanist.

Kõik edeneb jõudsalt seni, kuni Ben kohtab elavaloomulist südamehaiget Emily Posat (Rosario Dawson), kes tema hoolivalt kavandatud plaani pahupidi pöörab. Need kaks saavad lähedasteks ja muutuma hakkab hoopis Ben.

Filmi võib kohati vaadata kui müsteeriumi, teisalt on tegemist üllatava ja kauni armastuslooga. Keskseteks teemadeks on armastus, elu ja surm, kahetsemine, andestamine ja lunastus ning võõrad ja sõbrad.

Tegemist on järjekordse koostööga Will Smithi ja režissöör Gabriele Muccino vahel. Varem on nad puutunud kokku filmi "Pursuit of Happyness" ehk "Õnne otsingul" tegemisel 2006. aastal. Tolle filmi keskseteks teemadeks olid eneseusk ja eluraskuste trotsimine, millest ei jää puutumata ka täna esilinastuv film.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:59
Otsi:

Ava täpsem otsing