Laupäev 21. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Majanduslangus sigitab teeröövleid

Mariliis Pinn 05. juuni 2009, 00:00

Krummi sõnul on viimase kolme nädalaga nende autosid rünnatud neli korda. Tema meelest on asja taga majanduslangus. "Lätis on ju olukord eriti hull," ütles Krumm, kes ei välistanud, et Eestiski võidakse varsti veokeid rünnata.

Krummi sõnul oli viimaste rünnakute eripäraks suured kogused. "Varastatakse euroaluste kaupa, mille tõstmiseks on eritehnikat vaja," selgitas ta.

Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni juhataja Toivo Kuldkepp ütles, et temale vedajad vargustest rääkinud pole, kuid siis, kui Euroopa Liit laienes, läksid Ida-Euroopa pätid Rootsi rüüstama, kuna seal ei olnud valvega parklaid.

ERGO riskijuht Timo Heering ütles, et varguste arv võib tõenäoliselt kasvada, seda eelkõige kaubaterminalides kauba ladustamise ajal. "Röövimiste arvu kasvu praegu ERGO kahjustatistika ei kajasta. Röövimisi on tulnud seni ette vaid mõnel korral aastas," rääkis ta. Seda, et röövide arv pole suurenenud, ütles ka ASi Inges Kindlustuse esindaja Janek Mardim.

Euroopas on vargused autodest tõusev trend, kinnitas Tradeway tegevjuht Aivar Sõrmus, kuid lisas, et Tradeway autod viimasel ajal suurt kahju kandnud ei ole. "Mullu rünnati Bukarestis, kus lõhuti tent ja kaup varastati. Õnneks korvas selle kindlustus," ütles ta.

Sõrmus sõnas, et vargustega on kimpus kõik vedajad. "See on tõusev trend, mille eest hoiatatakse kõikjal Euroopas," lisas ta.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:07
Otsi:

Ava täpsem otsing