Teisipäev 28. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tamming investeeris oma raha kulda

Hannes Sarv 14. jaanuar 2011, 07:05

ASi Tavid suuromanik Alar Tamming on oma sõnul dividenditulu kasutanud eelkõige enese elu korraldamiseks. Selle alla käivad ka isiklikud investeeringud. Tammingu investeerimiseelistus pole üllatav – ta paneb raha kulda.

"Ma olen seda elu korraldamiseks kasutanud. Aga olen ostnud selle eest ka kulda, et valmistuda tulevaseks hüperinflatsiooniks. Et mul osa raha jääks ikkagi järgi," räägib valuuta ja kullaga kaupleva ettevõtte suuromanik. Ta on veendunud, et kui valitsused trükivad jätkuvalt raha juurde, siis ei saa see lõppeda teisiti, kui hüperinflatsiooniga. See aga tähendab sisuliselt rahasüsteemi kokkukukkumist.

"Säilivad ainult varad, mis pikaajaliselt suudavad elada," põhjendab ta oma investeeringuid. "Kui ma seda aga teistele soovitan, siis kõik ütlevad, et ma tahan rikkaks saada. Mul seda vajadust ei ole," lisab Tamming ning ütleb, et eks igaüks otsustab oma investeeringute üle ise.

Dividende maksab ta endale kindla süsteemita. "See sõltub alati hetkevajadustest. On vaja teha mingi investeering või sõltub see minu enda kulutustest. Kasum on meil ju alati palju suurem," räägib Tamming. 

"See 2009 on ju nii vana juba. Tehke 2010, küsite kõigilt järgi," lisab ta soovituseks Äripäevale. Äripäeva dividendide TOP on koostatud viimaste äriregistrist kättesaadavate ettevõtete aruannete põhjal, milleks 2009. aasta aruanded. Tamming võttis ettevõttest 2009. aastal välja 23,4 miljonit krooni (1,5 miljonit eurot). See andis talle edetabelis 18. koha.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. January 2011, 10:42
Otsi:

Ava täpsem otsing