Reform soovib kaotada regionaalministri koha

Anne Oja 17. jaanuar 2011, 00:00

"Ühendame siseministeeriumi regionaalvaldkonna struktuurid ja põllumajandusministeeriumi üheks maaeluministeeriumiks," seisab erakonna reedel avalikustatud maaelu-, põllumajandus- ja regionaalpoliitika programmis.

Maaelu efektiivseks korraldamiseks peab võim ja raha koonduma ühe ministri kätte, selgitas Reformerakonna valimisprogrammi partei aseesimees ja riigikogu maaelukomisjoni liige Rein Aidma

"Niimoodi ei saa efektiivsust mõõta," ütles Aidma vastuseks küsimusele, millist rahalist ja muul moel mõõdetavat kasu regionaalvaldkonna põllumajandusministeeriumi alluvusse viimine toob.

"Tahame, et vahendid oleks suunatud sinna, kus nende kasutamine on kõige efektiivsem. See puudutab ühtlasi PRIA kaudu jagatavat raha, millega toimetavad ühelt poolt regionaalminister ja teiselt poolt põllumajandusminister," rääkis Aidma.

Tema sõnul võib ka nii öelda, et põllumajandusministri tegevusvaldkond peaks laienema ja hõlmama ka muud maaelu puudutavat kui ainult põllumajandus.

Praegu kuulub regionaalministri ametikoht siseministeeriumi koosseisu. Regionaalminister on Isamaa ja Res Publica liige Siim Valmar Kiisler, kelle sõnul võib regionaalministri koha kaotamist kaaluda alles siis, kui haldusreform on tehtud.

Kiisler andis mõista, et Reformierakonnal pole julgust toetada IRLi ettepanekut omavalitsussüsteemi korrastamiseks. IRL küsib riigikogu valimistel rahvalt mandaati haldusreformiks, mis tekitaks tugevad regionaalsed keskused.

Haldusreform peab Kiisleri sõnul vähendama vallabürokraatide arvu.

Siseministeeriumi andmetel on regionaalvaldkonna eelarve 2011. aastal 200,6 miljonit eurot ehk 3,1 miljardit krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:45
Otsi:

Ava täpsem otsing