Neljapäev 19. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kas Intel suudab taas maailma vallutada?

Fredy-Edwin Esse 01. juuni 2011, 00:00

Taipeis toimuvalt Computex'i tehnoloogiamessilt võib oodata mitmeid olulisi, kui mitte revolutsioonilisi, sõnumeid. Esimese pommi on lõhanud kiibitootja Intel, kes uut tüüpi tahvelsülearvutiga soovib vallutada ligi pool turust.

Mis asi see ultrabook on? Intel avas Computexi omamoodi suunanäiduga tulevikku, tutvustades uut tahvelarvutile sarnanevat sülearvutit - ultrabook. Firma prognooside kohaselt on "üliraamat" tõsine tegija juba järgmise aasta lõpuks.

Vaatamata paljude negatiivsele hoiakule rüperaalide tuleviku väljavaadetes, usub firma jätkuvalt selle turu tugevusse ja just seda turgu peakski uus masin ründama. Kiibitootja enda sõnul ühendab ultrabook tänapäevase rüperaali jõudluse ja võimalused tahvelarvuti tunnustega.

"Arvutiga töötamine võtab järjest uusi vorme," ütles firma asepresident Sean Maloney. "Me usume, et muutused Intelis koos kogu sektori tugeva koostööga toovad olulisi muutusi arvutite maailmas."

Suured ambitsioonid. Maloney sõnul prognoosib Intel, et 2012. aasta lõpuks moodustavad ultrabook'id 40 protsenti kogu personaalarvutite turust. Toode ise peaks inimesteni jõudma aasta neljandas kvartalis enne pühi ning peaks maksma alla 1000 dollari. Esimeseks ultrabook'i tootjaks saab olema Taiwanis baseeruv arvutitootja Asus.

Saab näha, kui suur revolutsioon see olema saab. Iseenesest on tegu lihtsalt õhukese rüperaaliga, mis kaalub vähe, kuid peaks pakkuma head jõudlust. Samas on MacBook Air ammu olemas ja sellegi hind jääb dollari võrra alla 1000.

Vähemalt on hea näha, et Intel teeb tõsiseid pingutusi väiksemate kiipide arendamisel ja turustamisel. Viimase paari aastaga on iPhone'ide ja iPadide tõttu ARMile võimsalt alla jäädud. Kuid ma ei jääks liialt lootma Inteli tulevikuvisioonile, sest oli ju ARM enne Inteli oma, mis sai maha müüdud, sest ei nähtud tulevikku väikestele ja energiasäästlikele protsessoritele.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:54
Otsi:

Ava täpsem otsing