Tallinna iidsed legendid elustatakse taas

ÄP 23. september 2011, 00:00

Corelli Music alustab uut hooaega ilmaliku müsteeriumiga "Armastajad ja elupõletajad", mille autor on helilooja Märt-Matis Lill.

Teos "Armastajad ja elupõletajad" ühendab uue nurga alt vana ja uue - ajaloohämarustest pärit armastajad ja elupõletajad ning tänapäeva säravad loojad.

Samuti toob teos kuulajateni Tallinna vanalinna endiste aegade legende ja müstilisi kogemusi.

Ilmalik müsteerium sünnib eri kunstivaldkondade loomeisikute koostöös, kus ühinevad kirjandus, helilooming, interpretatsioonikunst ja lavalooming ning vaimsest kultuuripärandist iidsed legendid.

Õhtu avaosas saab nautida barokiajastu meistrite Corelli, Mederi, Romani jt muusikapärleid. Neile järgneb müsteeriumi ettekanne Tallinna iidsete legendide ainetel.

Näitleja Nero Urke kehastab legendide tegelasi ja kummitusi ning barokkansambel Corelli Consort mängib eri ajastute põnevatel pillidel. Müsteeriumi stsenaariumi on kirjutanud Jan Kaus, lavale on selle seadnud Taago Tubin.

Corelli Music alustas oktoobris 2006 projektiga "Toompea muusikasalong", mille raames ka kõnealune müsteerium kõlab, et sisustada kontserttegevuse ja muusikaga Toompeal asuvad endised väärikad aadlipaleed ning tuua rohkem elu vähe käidavatesse vanalinna paikadesse.

Hooaja avamise kontsert-etendused populaarses toimuvad peale 28. septembri esietenduse ka 30. septembri öökontserdil kell 21.30 ja 2. oktoobril kell 19.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:16
Otsi:

Ava täpsem otsing