Kuidas kaotada aastaga 17 miljardit dollarit?

19. detsember 2011, 00:00

Ei pea olema täielik võhik ega paduloll, et kiiresti ja suurest hulgast rahast ilma jääda. Seda võib juhtuda sinuga ka siis, kui sa oled maailma tunnustatuim võlakirjadega kaupleja.

Tuntusest ei piisa, investorid nõuavad tulemusi. Bill Grossile kuuluv maailma suurim võlakirjafond Pimco Total Return Fond jätkab sel aastal kahanemist, kuna investorid viivad üha rohkem raha konkurentide juurde.

Novembris voolas Grossi juhitavast fondist välja umbes 500 miljonit dollarit. Selle näitajaga on fondi viimase 12 kuu raha väljavool tõusnud juba 17 miljardi dollarini, ütles CNBC-le Morningstari toimetaja Kevin McDevitt.

Olgu võrdluseks toodud, et november oli enamikule teistele võlakirjafondidele suhteliselt edukas, sest kamba peale toodi investorite raha sisse 10,2 miljardi euro väärtuses.

Viimase 12 kuuga on Morningstari andmeil võlakirjafondid saanud 105,8 miljardi dollari eest uut raha juurde. Näiteks on Grossi põhiline vaenlane DoubleLine Total Return Fond kasvanud aastaga 7 miljardilt dollarilt 21 miljardini.

Gross panustas valele asjale. Kuigi 17 miljardit dollarit kadu ei pruugigi tunduda suur summa fondile, mis endiselt haldab 241 miljardi dollari eest varasid, näitab see, et investorid kaotavad usku Grossi, kelle fond on alaesinenud terve aasta ning novembris kolistas taas ämbreid, kui ei läinud aktsiatest ja teistest riskantsematest varadest üle võlakirjadesse. Kokku on Pimco käsutuses 1,35 triljoni dollari eest varasid.

“Grossi fond on alaesinenud terve selle aasta ja paljugi sellest tuleneb valesti paigutatud panusest USA võlakirjadele,” ütles McDevitt.

Gross sattus selle aasta alguses suure kriitikatulva alla, kui mees panustas tugevalt USA võlakirjade vastu, mis tegelikult on 2011. aasta üks suurimaid üllatusi üldse.

“Võlakirjakuningana” tuntud Gross palus oktoobris investorite käest vabandust, öeldes, et “mul on lihtsalt kehv aasta”. Kirjas investoritele ta lisas, et alahindas Euroopa võlakriisi mõjusid ja USA defitsiidiprobleeme.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. December 2012, 12:33
Otsi:

Ava täpsem otsing