Maksudega trikitaja varjus Panamasse

Indrek Kald 20. veebruar 2014, 15:23

Maksuametilt käibemaksupettuse kahtluse saanud Haapsalu tekstiilifirma PVMP-Ex omanik oli veel tunamullu registreeritud Küprosel, ent eelmisel aastal kolis ettevõtte aadress Panamale.

"Seoseid Panamaga ei oska kommenteerida," ütles PVMP-Exi juht ja väikeomanik Alari Engman Lääne Elule.

Mullu septembris selgus, et maksu- ja tolliamet kahtlustab rõivatootjat peaaegu nelja miljoni euroses käibemaksupettuses. "Kahtlustused on esitatud juriidilisele ettevõttele OÜ PVMP–Ex ja seitsmele füüsilisele isikule," selgitas Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Annely Erm toona ja lisas, et peamised kahtlusalused organiseerisid maksukelmuseks ettevõtete võrgustiku.

Lääne ringkonnaprokurör Indrek Kalda ei osanud öelda, kui kaua uurimine veel kestab, sest maksuasjade uurimine võtab tavalisest kauem aega.

Kaubamärki Nurme Vabrik kasutav PVMP-Ex on 1992. aastal loodud õmblusettevõte, mis pakub tööd ligi 300 inimesele. Ettevõtte põhitegevusala on pealisrõivaste tootmine.

2012. aastal moodustas PVMP-Ex müügitulu 20,5 miljonit eurot, sellest 52,7% andis rõivaste hulgimüük ja 47,3% pealisrõivaste tootmine. 95% toodangust läks ekspordiks. PVMP-Ex teenis tunamullu 966 600 eurot kasumit.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. February 2014, 14:18
Otsi:

Ava täpsem otsing