IRL ei suutnud maha võtta Rõivase valitsust

Eliisa Matsalu 30. juuni 2014, 12:11

Riigikogu otsustas täna erakorralisel istungil vanemapensioni seaduseelnõu edasi lükata, mille valitsus sidus laupäeval usaldusküsimusega.

IRLi esimehe Urmas Reinsalu sõnul polnud valitsusel seaduse edasi lükkamiseks ühtegi reaalset põhjendust - soov oli selle sammuga vaid IRLile kätte maksta.

Riigikogu juhatus kutsus tänaseks kokku riigikogu erakorralise istungjärgu, et hääletada vanemapensioni edasilükkamist. Seaduse poolt hääletas 86 saalis olnud riigikogu liikmest 56 ja seaduseelnõu võeti vastu.

Valitsus otsustas siduda kogumispensionide seaduse, riikliku pensionikindlustuse seaduse ja tulumaksuseaduse muutmise ehk vanemapensioni edasilükkamise eelnõu vastuvõtmise usaldusküsimusega. Seega kui seaduseelnõu ei leia parlamendis toetust, astub valitsus tagasi.

Valitsus ei arvestanud Isamaa- ja Res Publica Liidu fraktsiooni (IRL) esitatud 1000 muudatusettepanekut ning esitab eelnõu riigikogule teiseks lugemiseks.

Istungil esindas valitsuse seisukohti rahandusminister Jürgen Ligi, kes märkis, et vanemapensioni etapi edasilükkamist aastani 2018 ja keskmise pensioni vabastamine tulumaksust tõstes pensioni maksuvaba piirmäära 210-lt 220 euroni kuus tuleb vaadata tervikuna koos lastetoetuse tõusuga, mis sai hiljuti Riigikogus heakskiidu ilma katteallikateta ja mis maksab eelarvele 73 miljonit eurot.

IRLi esimehe Urmas Reinsalu sõnul on valitsuse ettepanek vanemapension järgmiseks kolmeks aastaks edasi lükata silmakirjalik häma, mille ainus eesmärk on kättemaks IRLile. Nimelt oli vanemapension üks IRLi valimislubadusi. Reinsalu väitis, et seaduse edasilükkamise korral leitakse ka kolme aasta pärast taas põhjusi, miks vanemapensioni mitte ellu viia.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. July 2014, 12:11
Otsi:

Ava täpsem otsing