Briti kasvul hoog sees

Rainer Saad 28. august 2014, 10:14

Suurbritannia kaubanduskoja teatel saab selle aasta majanduskasv olema kiireim pärast 2007. aastat.

Briti kaubanduskoda tõstis enda selle aasta majanduskasvu prognoosi 3,1 protsendilt 3,2 protsendini ning järgmise aasta prognoosi 2,7 protsendilt 2,8 protsendile. 

Kaubanduskoja teatel on Suurbritannia liiga sõltuv tarbijakulutustest ning suurendada oleks vaja investeeringuid ja eksporti. Ülejärgmisel aastal peaks kaubanduskoja teatel majandus kasvama 2,5 protsenti, kirjutas CNBC.

„Meie prognoos kinnitab seda, et Suurbritanniast on saanud üks kiiremini kasvavaid arenenud majandusi,” ütles Briti kaubanduskoja juht John Longworth pressiteates.

Tugeva majanduskasvu tõttu on üha rohkem hakatud rääkima ka Suurbritannia rekordmadalate intressimäärade tõstmisest. Samas pole analüütikud kindlad, kuna see võiks juhtuda.

Teises kvartalis langes Suurbritannia töötuse määr madalaimale tasemele pärast 2008. aasta lõppu. Samas on palkade kasv paigale jäänud.

Majandusanalüütikute sõnul kujutab Suurbritanniale suurimat ohtu jätkuvalt nõrk euroala. „Fakt, et euroala kasv näib olevat äärmiselt uimane, mõjutab see eksporti ja takistab tasakaalu jõudmist,” ütles Capital Economicsi Briti majandusanalüütik Samuel Tombs CNBC-le.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. August 2014, 10:14
    Otsi:

    Ava täpsem otsing