Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Obama: teie lipud jäävad alati meie lipu kõrvale lehvima

Marta Jaakson 03. september 2014, 18:08

Täna Eestit väisanud USA president Barack Obama teatas Balti riikide presidentidega nõupidamise järel, et kolme Balti riigi lipud jäävad alati USA lipu kõrval lehvima.

„Balti riigid on meie kõige usaldusväärsemad liitlased NATO-s ning saavad USA peale alati loota. 50 aastat tagasi ei tunnustanud USA Balti riikides toimuvat, teie lipud lehvisid uhkusega meie oma kõrval ja need jäävad ka alatiseks nii lehvima,“ lausus Obama.

Läti president Andris Berzinð avaldas lootust, et eelmisel aastal alanud Valge Maja kohtumised võiksid jätkuda ka tulevikus. Ta märkis, et sooviks näha USA vägesid ka Lätis. „USA toetus Euroopa Liidule ja meie piirkonnale on äärmiselt oluline,“ ütles ta.

Leedu president Dalia Grybauskaite märkis, et Ukraina on sõja esirindel ning võitleb ka kõigi teiste eest, kes sarnasesse olukorda sattuda võivad. „See ei ole ainult rünnak Ukraina vastu, see on rünnak rahu vastu ja kogu Euroopa vastu ning on oluline toetada Ukraina suveräänsust."

Grybauskaite lisas, et loomulikult tuleb mõelda, kuidas tagada turvalisus Balti regioonis ning et ta hindab USA ja NATO panust turvalisuse tagamisel, tuginedes artiklile 5.

„Täna ja homme otsime me lahendusi, et mitte ainult lahendada probleeme Euroopas. Ukraina on täna eesliinil ja me peame seda võtma tõsiselt ja vastutustundlikult, Ukrainat aidates,“ lausus Grybauskaite.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. September 2014, 18:08
Otsi:

Ava täpsem otsing