Euroopa Parlament kiitis heaks lepingu Moldovaga

13. november 2014, 13:43
Euroopa Parlament Brüsselis
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141113/NEWS/141119817/AR/0/Euroopa-Parlament.jpg

Täna toimunud hääletusel andis Euroopa Parlament heakskiidu ELi-Moldova assotsieerimislepingule, sealhulgas põhjalikule ja laiaulatuslikule vabakaubanduslepingule.

Lepingu poolt hääletas 535 saadikut, 94 oli vastu, 44 jäi erapooletuks.

"Moldova on täiel määral ära teeninud assotsiatsioonilepingu jõustumise. Kirjutades alla lepingule, kohustub EL kaitsma jõuliselt ja selgelt Moldova õigust otsustada vabalt oma arengutee ning ühineda Euroopaliku õigusruumiga. Uues geopoliitilises olukorras peame olema hästi ettevalmistatud reageerimaks Venemaa provokatsioonidele ja agressiooniaktidele," kommenteeris Euroopa Parlamendi liige Tunne Kelam.

Hääletamisel erapooletuks jäänud Yana Toom ütles, et ELi-Moldova vahelise assotsieerimislepingu sõlmimine toob kaasa teatud positiivsed reformid Moldovas, kuid samas sõltub vaeseima Euroopa riigi majandus suuresti Venemaa ja SRÜ riikide turgudest. „Avatus Euroopa kaupadele võib sulgeda need turud, mis avaldab negatiivset mõju piirkonna sotsiaalmajanduslikule ja poliitilisele stabiilsusele. Sellepärast jäin mina hääletamisel erapooletuks," ütles Toom.

Urmas Paet kommenteeris, et Euroopa Parlamendi otsus ratifitseerida ELi ja Moldova assotsiatsioonileping on oluline samm Moldova teel Euroopa Liidu suunas. „Moldova on ELiga lõimumiseks palju teinud ja ennast tõestanud ning on sel teel eeskujuks ka teistele ELi idapartnerluse riikidele. Kevadel jõustunud viisavabadus on Moldova kodanikele selge kinnitus, et EL usaldab Moldovat, aga teekond pole veel lõppenud, reformidega tuleb jätkata."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    13. November 2014, 13:43
    Otsi:

    Ava täpsem otsing