Juhtkond ostis MarkIT tagasi

30. märts 2016, 14:15
MarkIT tegevjuht Andres Agasild märkis, et Ambient Sound Investmentsi väljumisega on firmas taas sama koosseis nagu alguses.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160330/NEWS/160339978/AR/0/Andres-Agasild.jpg

IT-ettevõtte MarkIT juhtkond ja ettevõtte esimene investor Helmes ostsid välja Ambient Sound Investmentsi osaluse.

MarkIT juhtkond ja ettevõtte esimene investor Helmes on lõpuni viinud ostutehingu, millega omandasid võrdsetel alustel Ambient Sound Investmentsi (ASI) osaluse MarkIT Holding ASis.

Sellega omandasid ettevõtte juhtkond ja võtmetöötajad firma Stars En Prixi kaudu tehinguga ettevõttes 60protsendilise kontrollosaluse. Helmes jätkab ettevõttes 40protsendilise vähemusosalusega ja investorina. 

ASI investeeris MarkITsse 2006. aastal 2 miljonit eurot. Investeeringu eesmärk oli MarkIT laienemine Euroopas ja see eesmärk on nüüdseks täidetud. Markit tegevjuht Andres Agasild märkis, et kuigi tehingu detaile osapooled ei avalikusta, hinnati ettevõtte väärtuseks tehingu ajaks 19,2 miljonit eurot ja ASI väljumishinnaks 5,8 miljonit.

Agasild kommenteeris, et tegelikult on firmas taastunud algne seis. ASI väljumine ei tulnud firmale ootamatult, vaid oli mõnda aega planeeritud. ”See oli tegelikult ootuspärane, Ambient Sound Investments on meiega juba kümme aastat kaasas olnud, see on investori jaoks päris pikk aeg,” kommenteeris ta. Agasilla sõnul tuli ASI pardale selleks, et rahvusvahelisele turule kiiremini laieneda, kui oma vahendid toona seda võimaldasid. Nüüd soovib firma aga sama visiooniga jätkata.

“Potentsiaal samas suunas järgmised kümme aastat areneda on olemas. Me oleme hakanud arenema ja rahvusvahelisi kliente tuleb aina juurde. Võib öelda, et ASI investeeringu ja viimase kümne aastaga oleme jõudnud küpsesse faasi ja jätkame sama tööd. Käed on tööd täis, hetkel on põnev ja on väga huvitavaid suurte klientide võimalusi. Me tahame teha oma tööd,” rääkis ta.

Tehingut finantseeris BPM Mezzanine Fund (BPM), kellele oli see esimene tehing Balti regioonis.

“Näeme MarkITs suurt kasvupotentsiaali ja meil on hea meel toetada ettevõtte edasist arengut. MarkIT on veenvalt tõestanud oma ärimudeli konkurentsivõimet pikaajalise kasvu ja laia ning kvaliteetse kliendibaasiga. Selline investeering sobib oma profiililt meie fondile väga hästi, sest on kasvule ja ekspordile orienteeritud,” sõnas BPM Capitali partner Priit Veering.

MarkIT esimene investor Helmes ja vähemusosaluse omanik suurendab tehinguga oma osaluse ettevõttes 40 protsendile. Seni kulus Helmesele 26,51protsenti. Helmese juhi Jaan Pillesaare sõnul jagati ASI osalus sõbramehelikult pooleks ja nii osaluse suurused kujunesidki.

 

Pillesaar: väljahüppamine võtab palju energiat

Pillesaar ise väljumise peale ei mõtle, investeering MarkITs on pikaajalise perspektiiviga. ”Väljahüppamine võtab palju energiat, aga ei pruugi palju juurde anda. Paremad ajad on sellel ettevõttel veel ees. See on mastaabiga seotud äri, mida suuremaks ta muutub, seda kasulikumaks see tegevus muutub ettevõtte omanikele,” kommenteeris Pillesaar.

Ta usub juhtkonna tulevikuvisiooni, kuigi näiteid, kus Eestis alustanud idee on jõudnud kogu Euroopat katva teenuseni ja suudetakse pakkuda rahvusvahelises konkurentsis uut väärtust, pole just palju.

MarkIT teenust kasutavad suured maailmaturu ettevõtted, nagu näiteks Michelin, Deloitte, Radisson, Spotify ja paljud teised.

Ambient Sound Investments tegevjuhi Tauno Tatsi sõnul on investeering MarkITsse õnnestunud ettevõtmine, olles üks esimestest ASI portfelliettevõtetest. “MarkIT investorina toetasime nende kiiret rahvusvahelist laienemist. Sarnase ambitsiooniga ettevõtteid otsime oma portfelli ka tulevikus.” Tats lisas, et on positiivne, et osapooltega saavutati vastastikku väljumise tingimustes hea kokkulepe.

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. March 2016, 13:15
Otsi:

Ava täpsem otsing