Lätlased põikavad maksude eest Eestisse

15. märts 2017, 06:15
Maksuametnikud Piia Viks-Binsol (vasakul) ja Eilike Pruul nentisid, et lätlased kasutavad Eestit ühe lülina maksudest kõrvalehiilimiseks.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170315/NEWS/170319860/AR/0/AR-170319860.jpg

Läti ettevõtjad loovad Eestisse firmasid, mille kaudu üritavad kodumaal tekkivaid makse maha raputada. Hoogu annab sellele Eesti-Läti konarlik infovahetus.

Ühed, kes maksudega mängimiseks õpetussõnu jagavad, on maksukonsultatsioonifirmad. Vähemalt nii näitas Läti telesaate "De Facto" ajakirjanike eksperiment, mille peaosas oli Eesti usaldusühing Uznemums Igaunija, läti keelest tõlgituna Ettevõte Eestis. Viimase taga on Mihhail Šulkin, kes kõne alguses keeldus Äripäeva küsimustele vastamast. „Meid ei huvita see teema. Võite kirjutada, mida tahate,“ tõrkus Šulkin esmalt. „Kõik.“ Vestlust Šulkiniga saab lugeda siit.

Siinse ärimehe, 31aastase Šulkini firma jäi lätlastele silma lihtsa guugeldamisega. Läinud novembri keskel alustanud ühing on registreeritud Mustamäele Laki tänavale. Sealsamas, esimestel konsultatsiooniminutitel läksid käiku ka soovitused, kuidas jõuda kasumi väljavõtmiseni sentigi tasumata. Näiteks õpetati kõrvale nihverdama tööjõu-, käibe- ja tulumaksu tasumisest.

Ajaline nihe

Sinu tellimus on lõppenud.

Sul pole veel Äripäeva tellimust?

või Loe Äripäeva tutvumishinnaga 1 euro nädalas
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. March 2017, 06:19
Otsi:

Ava täpsem otsing