Uus aasta tõi elektri hinna tõusu

03. jaanuar 2001, 08:32

Alanud aasta on kõigile eestlastele toonud kaasa elektri hinna tõusu ning ravimite ja sooja käibemaksu kasvu, mida leevendab vaid näiteks tulumaksuvaba miinimumi kasv tuhande kroonini, kirjutab Postimees.

Eesti Energia uue elektritariifi järgi on uuest aastast elektri kilovatt-tunni põhitariif kodutarbijale 90 senti, ajatariifidega aga päeval 97 senti ja öösel 63 senti.

Eesti Energia pressiesindaja Kristina ?anini sõnul on siiski ennatlik väita, et elektri hind kõigile tõusis, sest tänavu on inimestel esmakordselt võimalik valida erinevate pakettide vahel.

'Olenevalt paketist ja elektritarbimisest võib hind kohti isegi langeda, kuid täpset statistikat saab siiski teha alles pärast jaanuari,' lausus ?anin.

Elektri hind tarbijale sõltub nüüd eelkõige sellest, kas ta maksab elektri eest ainult ajatariifide alusel või võetakse maksmise aluseks ka maja peakaitse, mille alusel makstakse püsitasu ning tarbitud elektri eest lisaks veel väiksemat tariifi.

Viieprotsendiline käibemaks on uuest aastast kehtestatud ka ravimitele ja haiglaaparatuurile, mida veel mullu sai osta ilma käibemaksuta.

Tallinna Pelgulinna haigla peaarst Vello Ilmoja on Postimehele kinnitanud, et kehtestatud käibemaks on haiglale tõsiseks, mitme miljoni krooni suuruseks löögiks, mis vähendab inimeste ravivõimalusi ja suurendab järjekordi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing