hot.ee saab Eesti võimsama salvestusseadme

04. jaanuar 2001, 15:50

Jaanuari alguses alustab Eesti Telefon ühe Eesti võimsama andmete salvestusseadme paigaldamist, milles talletatava info maht võib küündida kümnete terabaitideni (terabait - 10 astmes 12 baiti).

Uus salvestusseade suurendab hot.ee kommunikatsioonikeskuse andmete salvestamise ja säilitamise kindlust. Samuti lihtsustub ja kiireneb andmetest kindluskoopiate tegemine, mis seni oli kaunis keeruline ja põhjustas katkestusi teenusepakkumises.

Hetkel on hot.ee kommunikatsioonikeskus Eesti suurima andmemahuga avalik internetiteenus Eestis. Andmete maht, mis on salvestatud dokumendihaldussüsteemides, kalendris jm. hot.ee keskkonnas, ületab juba täna 200 gigabaiti. Lisaks hot.ee andmetele, hakatakse uues seadmes hoidma ka teiste internetipõhiste teenuste andmeid sh. raamatupidamistarkvara kasutajate andmeid ja web-hosting teenuse klientide andmeid.

Eesti Telefoni IP Teenuste allüksuse osakonnajuhataja Erki Aruse sõnul on Eesti Telefoni otsus investeerida ühte maailma juhtivasse andmete salvestustehnoloogiasse tingitud kindlast eesmärgist hakata pakkuma
usaldusväärseid internetipõhiseid teenuseid nii kodu- kui ka ärikasutuseks.

EMC poolt valmistatud salvestusseadmeid kasutavad kõik maailma suurimad pangad, kõik maailma suurimad telekomi ettevõtted ja 90% kümnest maailma suurimast ISP-st.

ET poolt paigaldatava salvetusseadme valmistajaks on EMC Corporation, mis on
maailma üks juhtivamaid andmetalletussüsteemide- ja tarkvara tootjaid, turustajaid ning teenusepakkujaid. EMC süsteeme toodetakse Ameerika Ühendriikides Massachussettsi ja North Caroline osariikides ning Iirimaal. Eestis on alates 1999 juulist EMC koostööpartneriks Abobase Systems.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing