Kommivabrik Kalev eiras riigilipu heiskamise korda

04. jaanuar 2001, 08:17

Pärast kaht nädalat jätab kommivabrik Kalev täna hommikul heiskamata riigilipu Tallinnas Pärnu maanteel asuva peamaja katusele, sest korra kohaselt võib asutus seda teha vaid lipupäevadel, kirjutab Postimees.

Kommivabriku Kalev nõukogu assistent Rutt Panga ütles, et riigilipp on firma peahoone katusel lehvinud hommikust õhtuni juba detsembri keskpaigast, mil vabrik avas majas maiustustemuuseumi. Panga lisas, et firma taotleb Harju maavanemalt õigust heisata lipp igal hommikul.

?Tõsi on see, et oleme oma tegudes natuke ette rutanud, ning seetõttu me homme riigilippu ei heiska, vaid jääme Harju maavanema otsust ootama,? ütles Panga eile Postimehele. ?Heiskasime lipu, sest oleme eestimaisel kapitalil põhinev rahvuslik ettevõte ning austame oma riiki ja rahvast. Terve ööpäeva lehvis lipp arusaamatuse tõttu vaid aastavahetusel.?

Tallinna politseiprefektuuri pressiesindaja Kaia Kalliver ütles eile, et Kesklinna politseijaoskonda on laekunud teave riigilipu lehvimisest kommivabriku Kalev katusel ning lähipäevil lähevad politseinikud seda kontrollima.

Kalliver lisas, et politsei saab teha firmale kuni kümne päevapalga suuruse rahatrahvi (umbes 530 krooni), kui leiab riigilipu seadusevastaselt lehvimas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing