SLÕL: Eerik-Niiles presidendi juures paos

08. jaanuar 2001, 08:40

Rahvakirjanik Jaan Krossi poeg Eerik-Niiles alustab täna uut ajastut riigi teenimisel. Kui peaminister Mart Laar vallandas noore Krossi riigikantselei koordinatsioonibüroo direktori ametist, oli SL Õhtuleht kindel, et tööta Eesti riik endist luurejuhti ei jäta. Küllap saadetakse suursaadikuna Lääne-Euroopasse asumisele, kirjutab SL Õhtuleht tänases juhtkirjas.

Esialgu võib vaid oletada, et Eerik-Niiles Krossi kirju minevik osutus segavaks ka Lääne-Euroopa riikide välisministeeriumides, ja abi tuli paluda Kadriorust. Lennart Meri otsus võtta ta oma nõunikuks räägib mitut keelt. Kõrvale ei saa jätta presidendi ja Jaan Krossi head läbisaamist ning presidendi soovi pakkuda sõbra pojukesele prestii?ikat ametinimetust visiitkaardil.

Teades diplomaatiliste ringkondade käänulisi kooskõlastuskanaleid, ei saa välistada, et Eerik-Niiles varsti ikkagi mõnes magusas suursaatkonnas koha leiab.

Krossi ülesnoppimisel on Eesti ühiskonnas ka teine tähendus. Teda vallandades andis Laar peaministrina Eerik-Niilese tööle ja kommetele riigi hinnangu. Isepäine Meri otsustas sellest mööda vaadata.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing