Credit Lyonnais võib USAs tegevusloata jääda

15. jaanuar 2001, 14:03

Prantsuse juhtivat panka Credit Lyonnais, mis viimasel ajal on langenud mitmete pettuskahtluste alla, on tabanud uus kriis, kuna USA võimud on esitanud pangale uue süüdistuse.

Briti majandusajakirja The Economist andmeil olevat panga juhatuse esimees Jean Peyrelevade varjanud USA pangavõimude ees aastaid õigeid andmeid.

1991. a ostis Credit Lyonnais raskustesse sattunud California kindlustusfirma Executive Life halbade laenude portfelli. Kuna USA seadused ei luba pangal kindlustusfirmat osta, siis teatati, et ostjaks oli investeerimisgrupp, kes tegelikult olid Credit Lyonnais kliendid ja tegutsesid panga rahadega.

Asi tuli välja 1998. aastal. Kui asja uurinud USA keskpank ja California kohus jõuavad järeldusele, et pank on viis aastat USA võimude eest õigeid andmeid varjanud, siis võib Credit Lyonnais USAs tegevusloast ilma jääda.

Credit Lyonnais on Prantsuse panganduse 'must lammas', kuna hiljuti tuli välja, et pank sai 1980. ja 1990. aastail üle 260 miljardi Eesti krooni laenukahjumit, mille on kinni maksnud maksumaksjad.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing