ETV: Postimees valetas

Inno Tähismaa 18. jaanuar 2001, 15:30

Artikkel ?Eesti Televisioon eiras head äritava? 18. jaanuari Postimehe esileheküljel sisaldab vähemalt kolme tõele mittevastavat väidet, teatas ETV esindaja.

Eesti Televisioon ei pea korraldama saadete tootmiseks riigihankeid ega konkursse, sest saadete suhtes riigihangete seadust ei kohaldata ning vastavalt ringhäälingunõukogu otsusele on ETV juhatus vaba otsustamaks, kas korraldada saate tellimiseks konkurss või tellida saade juhatuse valitud isikult.

ETV jaoks ei ole saadete tootmine äri, vaid ringhäälinguseadusest tuleneva kohustuse täitmine.

Juba mitu aastat on ETV tootmisse võtnud projekte, mida väiketootjad on ETVle esitanud. Nende väiketootjate hulgas on paljud Teletootjate Liidu liikmed nagu näiteks Videomeedia, Highstar, Filmimees, Eetriüksus, Eesti Loodus jt. Kõikide nende firmade projektid on ka edaspidi teretulnud. Selle printsiibi järgi käitudes otsustas ETV avalikku konkurssi OÜ Balti Video esitatud ?Terevisioonile? mitte korraldada.

Päevatoimetaja kommentaar:
ETV sellist seisukohta on üllatav lugeda, sest just seda Postimees ka kirjutas. Tõepoolest, ETV ei pea konkursse korraldama, ent hea äritava kohaselt (liiati veel maksumaksja raha kulutades) võiks ta seda teha.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing