Laupäev 10. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eestlased ei saa ikkagi Norrasse meditsiiiniõeks minna

24. jaanuar 2001, 10:11

Tänases Eesti Päevalehes ja Äripäevas on ilmunud teineteisele sisuliselt vastukäivad uudised, kus ühel juhul öeldakse, et Norra ootab Eestist medõdesid ning Äripäev kirjutab, et haiglatel pole lepinguid, mille alusel õdesid vastu võtta.

Vääriti arusaamise võib põhjustada fakt, et Äripäeva toimetajana küsitlesin neid konkreetseid haiglaid, mille nimekirja näitas mulle isiklikult Norra ärimees Finn Radmann. Tema väitel on tal nende suuremate haiglatega tehtud eellepingud, et haiglad tahavad Eesti medõdesid. Haiglatesse helistades selgus kinnitasid peaõed üheselt, et kellelgi pole Radmanniga lepinguid sõlmitud. Seega puudub absoluutselt igasugune paberil kinnitus selle kohta, et Eesti õed Norrasse tõepoolest tööle saavad.

Eesti Päevalehe ajakirjanik on küsitlenud oma artikli jaoks juhuslikke Norra haiglaid. Radmanni antud nimekirjas on 5 Oslo haiglat, üks Bergenis ja üks Akershusis. Trondheimi või Tromso haiglatest ei ole rääkinud ka Finn Radmann.

Sellest, et Norra vajab tõepoolest 3000-5000 meditsiiniõde, on kirjutanud ka Äripäev. Norra haiglate jaoks ei ole oluline, kas õed tulevad tööle Euroopast, Filipiinidelt või Eestist.

Seni, kuni Norra riik ei ole ametlikult aktsepteerinud Eestis välja antud medõdede kutsetunnistusi ja siinset koolitust, on Eesti õdede tööleminek Norrasse välistatud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing