E-Betoonelement avab Eestis ainulaadse kontorihoone

Inno Tähismaa 01. märts 2001, 12:41

Homme avab ehitusdetailide tootja E-Betoonelement Eestis ainulaadse kontorihoone, mille ehitusel kasutati esmakordselt ökoloogilist Termo-Deck süsteemi, mis võimaldab vähendada hoone energiakulusid ligi kaks korda, teatas ettevõtte esindaja.

E-Betoonelemendi müügi- ja marketingidirektori Liivo Leismanni väitel on Eesti esimese Termo-Deck maja valmimine oluline samm. 'Keskkonnasõbralikkus ja säästlik ehitus muutub Eestis üha tähtsamaks ning Termo-Deck on ökoloogiline uue põlvkonna lahendus, mis on loodussõbralik ning hoiab oluliselt kokku energiakulu arvelt.'

Termo-Deck on ökonoomne kliimakontrolli süsteem, mis kasutab ära betooni omadust soojust akumuleerida. 'Erinevalt traditsioonilistest kliimasüsteemidest, mis kasutavad suurt hulka energiat, et loodusjõududega võidelda, paneb Termo-Deck loodusjõud hoopis enda kasuks tööle,' ütles Liivo Leismann. Termo-Decki puhul ei ole üldjuhul hoones vaja täiendavaid jahutusseadmeid. Paneeli õõntest läbipuhutava õhu soojusenergia salvestub betoonis ning tasakaalustab ruumi päevased temperatuurikõikumised.

Rootsi konsultatsioonifirma Theorells Installationskonsult AB andmetel on Termo-Deckil põhinevate hoonete aasta keskmine energiakulu 40-60 kWh/m², mis on kuni 2 korda väiksem uute, traditsioonilisel viisil lahendatud hoonete aastasest energiavajadusest ja 5-7 korda väiksem enamiku Eestis viimase 20 aasta jooksul ehitatud hoonete aastasest energiavajadusest.

Termo-Deck süsteemi arendasid 70ndatel aastatel välja kaks Rootsi inseneri, keda inspireerisid antiikajal kasutatud ehitustehnikad. Täna kasutatakse Termo-Deck süsteemi nii büroohoonete, korterelamute, koolimajade, hotellide, vanglate kui teiste ühiskondlike hoonete puhul.

E-Betoonelement on suurim raudbetoonelementidel põhinevate ehituslahenduste ning nendega seotud teenuste pakkuja Eestis. Firmal on Eestis 3 tootmisüksust, mis toodavad ligikaudu 50% Eesti ehitusturul kasutatavast monteeritavast raudbetoonist.

E-Betoonelement kuulub Euroopa ja USA juhtivaid ehitusmaterjalide tootjaid ja edasimüüjaid ühendavasse konsortsiumi CRH, firma 2000.aasta käive oli 176,6 miljonit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing