Majutusettevõtteid hakkavad tunnustama omavalitsuste komisjonid

07. märts 2001, 09:14

Alates märtsist on kohalike omavalitsuste pädevuses nende haldusterritooriumil asuvate majutusettevõtete tunnustamine, kirjutab Sakala.

1. märtsist jõustus majandusministri määrus ?Majutusettevõtetele esitatavad kohustuslikud nõuded ja majutusettevõtete tunnustamise kord?.

Viljandi Turismiinfokeskuse juhataja Angela Aru sõnul on kõige suurem määrusest põhjustatud muudatus see, et majutusettevõtte tunnustamine on nüüd antud kohalike omavalitsuste pädevusse.

Aru selgitas, et kui varem moodustas maavanem kogu maakonnale ühise komisjoni, siis nüüd peab iga omavalitsus kokku panema oma komisjoni. Sellesse peab eksperdina kaasama turismiinfokeskuse töötaja või mõne muu pädeva isiku, kes suudab kontrollida majutusettevõtte vastavust kehtestatud nõuetele.

Turismiinfokeskuse juhataja tõdemust mööda tekkis varem probleeme sellepärast, et eri maakondade komisjonid olid eri rangusega ning väga suure tasemevahega majutusettevõtted said samasuguse tunnistuse.

?Praegu võib see tendents süveneda, sest väikestel omavalitsustel ei ole võimalik kokku panna pädevat komisjoni,? avaldas Angela Aru arvamust.

Tema sõnul oleks olukorra võimalik lahendus see, kui omavalitsused moodustaksid oma liidu kaudu ühise komisjoni, kuhu oleksid kaasatud nii maakonna eksperdid kui üks vahetuv liige igast omavalitsusest. Selle komisjoni otsuseid aktsepteeriks siis konkreetne omavalitsus.

Majandusettevõtetele uue liigina lisandus külaliskorter. See on toiduvalmistamise võimalust pakkuv majutusüksus, mis üüritakse välja täies ulatuses.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing