Kobarkino lööb piletite hinnad üles

08. märts 2001, 08:14

Pühapäeval avatav 11 saaliga kobarkino Coca Cola Plaza on Põhjamaade moodsaim, kuid selle piletihind võib vähemrahakatele inimestele tasku pihta käia, kirjutab Postimees.

Soome Finnkino OY ketti kuuluva kobarkino õhtuste seansside pilet hakkab maksma sada krooni, kuni kella 17 pääseb kinno 70 ja enne kella 12 algavatele seanssidele 40 krooni eest.

Plaza hinnapoliitika sunnib raha lugema eelkõige neid, kel on võimalik kinos käia pärast tööpäeva lõppu ja nädalavahetusel. Seni said nad Kosmose kino vähemmugavamatele toolidele pileti osta ka 60 krooni eest, kobarkinos tuleb aga välja laduda 40 krooni rohkem.

Eesti suurima filmilevitaja MPDE juht Aldo Tammsaar möönis, et keskmise palgaga võrreldes on sajakroonine piletihind kõrge, kino äramajandamiseks on see tema hinnangul aga minimaalne.

?Ma ei hakkaks siin majanduspoliitikasse süvenema, aga kui vaatajaid jätkub, on hind õige,? ütles Tammsaar.

Eesti filmiajakirjanike ühenduse esimehe Jaan Ruusi hinnangul küsivad meie kinoomanikud pileti eest liiga kõrget hinda. Ta lisas, et Eestis on kinopileti hind üks Ida-Euroopa kõrgemaid, edestades näiteks Poolat ja T?ehhit, Lätist ja Leedust rääkimata.

Eesti juhtivamaid filmikriitikuid pidas vajalikuks, et MPDE kobarkino kõrvale kerkiks ka teise suurema filmilevitaja BDG kobarkino, mis lõhuks monopoli ja viiks piletihinna alla.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing