Teisipäev 28. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Börsiülevaade: Eesti Telekom võitleb kukkuvate välisturgudega

13. märts 2001, 09:49

Uue- ja vana majanduse aktsiate eilne totaalne allatulek annab aluse prognoosida, et Eesti Telekomi aktsia, mis senini on leidnud tugeva toetustaseme ja märgatavalt ostuhuvi 70 krooni juures, võib hakata täna seda taset testima. Võib-olla kukub sealt ajutiselt läbigi.

Samas ei ootaks Eesti Telekomi aktsialt, kellel on suured strateegilised omanikud, tugev positsioon koduturul ning väike laenukoormus nii tugevat langust, kui seda on läbi elanud maailma juhtivad telekomiettevõtted ja telekomiseadmete valmistajad.

Eilne päev algas <# Tallinna börsil =http://www.tse.ee > mõõdukalt kiire aktsiate odavnemisega kuid päeva lõpus turg toibus ja aktsiahinnad jäid päeva lõpus väiksesse miinusesse.

Üle kolmveerandi eilsest päevakäibest andis Hansapanga aktsia <GR#EE.HP>, tänu millele kasvas börsipäeva käive päeva lõpuks talutava 8,3 mln kroonini.
Hansapanga aktsia ise vajus 137,50 kroonini ehk 1,4% ja temalt eriti langust ei oota.

Peaasi, et investorid psühholoogiliselt importitud välisturgude langusele vastu peaksid, kuna fundamentaalselt on Eesti majandus ja börsil noteeritud ettevõtted küllalt heas seisus.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing