Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Arvutitesse peidetakse spioonprogramme

15. märts 2001, 12:03

Elektroonilised seadmed, millel on juurdepääs internetti, võivad nuhkida oma kasutaja järel ja andmeid korporatsioonide marketingisüsteemidele tagasi saata, kirjutab Reuters.

Sellised seadmed võivad olla treeningujälgijad, MP3 pleierid, käekellad, kaamerad jne. Probleem tõstatati hiljuti arvutite, vabaduse ja privaatsuse konverentsil, kus tõdeti, et igapäevaseadmetesse paigutatakse aina rohkem jälgimist võimaldavaid lisasid. Näiteks treeningujälgija SportBrain, mis kinnitatakse inimese vööle, võtab hiljem ühendust tootja veebilehega ja vastavalt kogutud andmetele soovitab treeninguvahendeid ja toitu.
Näiteks Kodaki nn.digitaalne pildiraam vanavanematele, kuhu saab saata e-postiga pilte otse, nõuab telefoniühendust Kodaki kontoriga.

Sõltumatu uurimisorganisatsioon The Privacy Foundation on juhtinud tähelepanu ka sellele, et Microsoft, realNetworks ja teised suured tarkvaratootjad võivad oma tarkvara seerianumbri järgi jälgida klientide harjumusi.

Turvaprobleeme võib tekkida ka biomeetriliste seadmete masstootmises, kui turule tulevad tundmatud ja üliodava tehnika pakkujad. Nende seadmete hoolde usaldatakse oma sõrmejäljed, hääleomadused, näoprofiilid või isegi silma võrkkesta kujutis.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing