Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

E-riik otsib väljundit ministeeriumide tasemele

21. märts 2001, 11:40

Riik otsib e-projektide väljundit ministeeriumide tasemel, mis vähendaks bürokraatiat ning aitaks ametkondadega kiiremini ja lihtsamalt suhelda.

Täna justiitsministeeriumis kogunev ümarlaud 'Aken riiki' arutab, kuidas asuda e-riiki realiseerima ministeeriumide tasemel, ütles justiitsministeeriumi valitsusala infosüsteemide osakonna juhataja Marko Lehes.

Lehese sõnul on mitme ministeeriumi ja riigikantselei vahelise koostööprogrammi eesmärgiks edaspidine asjaajamise ning tööpõhimõtte elektroniseerimine, mis võimaldaks inimesel suhelda riigiga ühe akna kaudu, ilma et ta peaks ühe ministeeriumi siseselt erinevaid ametnikke läbi käima.

Nii tuleb Lehese sõnul näiteks riigihanke korral praegu ministeeriumide haldusalas olevate asutuste vahel edasi-tagasi joosta: võtta äriregistrist B-kaardi koopia, maksuametist tõend jne. Riigiasutuste omavaheline suhtlemine ning vajaliku info vahetamine vähendaks seevastu bürokraatiat ning kodanike osalemist neis protsessides.

Ümarlaua osapoolteks on teede- ja sideministeerium, mis korraldab riigi infosüsteemidega seonduvat, riigikantselei, mis koordineerib riigiasutustevahelist digitaalset asjaajamist, rahandusministeerium, mis seotud maksuameti ja tolliga ning justiitsministeerium, mis seotud õigusloome, kohtute ja prokuratuuridega.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing