Börsiülevaade: Hansapanga aktsia viie kuu madalaimal

26. märts 2001, 14:33

Tallinna börs kujunes täna järjekordselt väikeaktsionäride pärusmaaks. Börsipäeva käive oli 79 tehingu juures väga väike ja ei küündinud isegi 4 miljoni kroonini. See teeb keskmiseks tehingu suuruseks vaid umbes 50 000 krooni, mille sarnast pole Tallinna börsil veel sellel aasta nähtud.

Üle miljoni krooni kaubeldi vaid Hansapanga aktsiaga <GR#EE.HP>, mis sulgus viimase viie kuu madalaimat taset tähistaval 130,25 kroonil ehk 0,6% reedesest tasemest madalamal.

Nagu hommikuses ülevaates prognoositud sai, puudus täna Tallinna börsil noteeritud aktsiatel kindel liikumissuund ning aktsiad liikusid enam vähem reedest sulgemishindade juures.

Euroopa telekomisektori aktsiate keskmiselt 4%sele tõusule vaatamata oli täna rõhutud ka Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia ülesliikumine, mis tugevnes vaid 0,7%, sulgudes 68,50 kroonil.

Kohaliku börs ülesaitamiseks läheb vaja veidi pikemajalist positiivset impulssi välisturgudelt, mida hetkel pole ette näha. Kuid arvestades välisturgude närvilisust ja kiireid prognoosimatuid liikumisi pole välistatud olukorra kardinaalset muutumist ka meil.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing