Keskerakonna presidendikandidaat astub euroliidu vastu

16. mai 2001, 08:11

Eesti liitumisläbirääkimised Euroopa Liiduga tuleb peatada, nõuab Keskerakonna presidendikandidaadi Peeter Kreitzbergi poolt eile allkirjastatud pöördumine, kirjutab Postimees.

?See on surveavaldus valitsusele ja parlamendile,? kinnitas presidendivalimistel euroskeptilisse ni??i tungiv Kreitzberg eile. ?Aja võiks maha võtta pooleks aastaks või aastaks.?

Kreitzbergi allkiri seisab ühes reas liikumise ?Ei Euroopa Liidule!? juhi Uno Silbergi, riigikogu esimehe nõuniku kohalt vallandatud Igor Gräzini, suursaadik Mart Helme, riigikogu eksliikme Tõnu Kõrda ja teiste eile erakõrgkooli Nord korraldatud seminaril osalenutega.

?Seminaril käidi ka välja see, et tegelikult me kulutame igal aastal tunduvalt rohkem, kui on oodata mingisuguseid tulusid Euroopa Liiduga liitumisest,? kinnitas presidendikandidaat Kreitzberg. ?Samuti tollide sisseseadmine kolmandate riikidega tõstab väga paljude kaupade hindu. Ja kui tulevad meile õige hinnaga kaubad Euroopa Liidust, siis on selge, et toiduainete hinnad kasvavad, ja päris oluliselt.?

Keskerakonna peasekretär Küllo Arjakas distantseerus eile Euroopa Liidu vastasest avaldusest, millega tema erakonna abiesimees ja ametlik presidendikandidaat Kreitzberg oli ühinenud.

?Erakonnasisene arutelu Euroopa Liidu teemal kestab juba mitu kuud, minu arusaamise järgi on Peeter Kreitzberg euroskeptilisest tiivast,? ütles Arjakas. ?Kreitzbergi allkiri sel avaldusel on teeneka ja silmapaistva erakonnaliikme allkiri, kuid seda ei saa käsitada erakonna seisukohana.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing