Uurija kinnitusel SwedTrade autojuhte ei ähvardatud

22. mai 2001, 15:00

Väidetava liisingupettuse katsega Belgias vahele jäänud OÜ SwedTrade taotluse põhjal algatatud kriminaalasja menetlus ei tuvastanud Hansa Liisingu tegevuses autode Belgiast tagasitoomisel ebaseaduslikkust, ütles politseiinspektor Alar Must.

Kriminaalosakonna majanduskuritegude talituse politseiinspektor Alar Must lõpetas kriminaalasja menetlemise eelmise nädala neljapäeval kuriteosündmuse puudumise tõttu.

?Hansa Liisingul kui autode omanikul oli õigus seista selle eest, et vara ei satuks kolmandatele isikute ebaseaduslikku valdusse,? rääkis Must. ?Hansa Liising oli saanud konkreetseid vihjeid, mis andis alust karta vara mittesäilimist.?

Musta sõnul ei leidnud ta kriminaalasja menetledes alust ka SewdTrade väitele, justkui oleksid Hansa Liisingu volitatud isikud pressinud autojuhte ähvardades Belgias 25 autot välja. ?Autojuhtide ja samuti SwedTrade endise tegevdirektori kinnitusel mingit ähvardamist ei olnud,? ütles Must. 'Lubadust politsei kutsuda ei saa aga kindlasti pidada ähvardamiseks kriminaalõiguslikus mõttes.' Musta sõnul tegid otsuse tagasi Eestisse pöörduda autojuhid ise.

SwedTrade esindaja, advokaadi Marko Paabumetsa kinnitusel pole ta uurija otsusest midagi kuulunud. ?Pean enne otsust nägema, et kommenteerida, kas kaebame otsuse edasi,? sõnas Paabumets.

Samal ajal jätkab politsei maksuameti ja Hansa Liisingu avalduse põhjal SwedTrade võimaliku käibemaksupettuse ning autode mahamüümise katse uurimist.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing