Riigikogu asub kommunistlikke organisatsioone hukka mõistma

23. mai 2001, 08:11

Riigikogu peab Isamaaliidu ja Mõõdukate algatusel otsustama enne küüditamise aastapäeva 14. juunil, kas kuulutada kommunistlikud organisatsioonid kuritegelikuks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tahame, et inimsusevastaseid kuritegusid toime pannud kommunistlikku ideoloogiat kandnud organisatsioonide tegevus mõistetakse hukka, ütles Isamaaliidu juhatuse liige Mart Nutt. ?See annab edaspidi aluse õiguslikeks sammudeks, kas või selleks, et riigikogu võiks käivitada võimaliku kohtuprotsessi kommunistliku partei või KGB vastu,? selgitas Nutt.

Mõõdukate presidendikandidaadi Andres Tarandi sõnul on sellist poliitilist hinnangut vaja selleks, et lõpeksid endiste kommunistide ennast kiitvad jutud. ?Pole vaja midagi kekutada, et oli väga tore ja kus me alles tegime ? oleme lõpuks vakka, antakse andeks ja enam ei kekutata,? rääkis Tarand.

Reformierakonna fraktsiooni esimehe Jürgen Ligi sõnul üritab erakond deklaratsiooni toetada, kuid ühist seisukohta veel pole. ?Üritame näidata poliitilist toetust, aga seal on kõvasti juriidilisi nüansse, millesse ma pole veel jõudnud süveneda.?

Keskerakonna peasekretäri Küllo Arjakase sõnul on Isamaaliit lubanud eelnõu aastate jooksul kolm korda riigikogu ette tuua. ?Siiani on need lubadused sõnadeks jäänud,? lausus ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing