Koerte puremine on läinud maksma üle miljoni

30. mai 2001, 08:16

Koerte rünnakutest põhjustatud haavu pidid eelmisel aastal haiglas ravima 73 inimest, kokku läks koerahammustuste ohvrite ravimine haigekassale maksma 1,14 miljonit krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kõige kaitsetumad on koerte rünnakute ees lapsed ja postiljonid, selgub riigikogu kantselei majandus- ja sotsiaalosakonna tehtud uuringust.

Eelmise aasta jaanuarist novembrini palus Eestis arstiabi 4445 koerte poolt puretud inimest, neist iga kolmas oli laps. ?Meil ei möödu küll ühtki päeva, mil koerte hammustatud patsiente ravida ei tuleks,? lausus Tallinna lastehaigla traumatoloog Andres Lukanenok. ?Selline päev, kui tuleb vaid üks niisuguse vigastusega laps, on veel hea päev.?

Lukanenok märkis, et vigastused on seinast seina ? läbi riiete muljumisest raskete, haiglaravi ja õmblusi nõudvate näohaavadeni.

Eesti Post annab oma kirjakandjatele tööle kaasa gaasiballoonid, millega end kallale kippuva koera eest kaitsta, ning õpetab, kuidas seda teha. Ühe inimese kohta kulub keskmiselt balloon aastas.

Eesti Posti töökaitsespetsialistil Rein Rahnul on terve kaustatäis pabereid, mis kinnitavad koerte terrorit postiljonide vastu.

Möödunud aastal sai koerahammustuse läbi tõsisemalt viga üheksa postiljoni, neist kolmel tuli haiguslehele jääda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing