Jaanipäevapreemia ministeeriumites tagasi

20. juuni 2001, 08:23

Enamikus ministeeriumites makstakse jaanipäeva paiku töötajatele tulemuspalka tehtud töö eest, kirjutab tänane Äripäev. Kuna ametnike töö hindamise kriteeriumid on hägused, on sisuliselt tegemist jaanipäevapreemiate maksmisega.

Küsitletud ministeeriumidest vaid kolm teatasid, et neil hakatakse tulemusi hindama ning sellest tulenevalt tulemuspalka maksma kas sügisel või päris aasta lõpus. Välisministeeriumi teatel aga ei maksta neil sel aastal tulemuspalku üldse.

?Vanasti maksti preemiat, kõik oli selge ja kindel, nüüd aga käib mingi mäng tulemuspalga nime all,? ütles siseministeeriumi kohalike omavalitsuse osakonna nõunik Elvi Sepp. ?Ei saa aru, mille järgi seda tulemuspalka maksta ja milliste kriteeriumide alusel meie tööd hinnatakse, väga hägune jutt.?

Kultuuriministri nõuniku Tõnu Seili sõnul leidis komisjon, kuhu ta ka ise kuulub, et ministeerium on täitnud poolaasta tööplaani hästi ning kõikidele makstakse tulemuspalka 5% nende kuue kuu palgast. ?Raha makstakse välja jaanipäevaks, kuigi me ei taha mingil juhul nimetada seda jaanipäevapreemiaks,? ütles Seil.

Selle aasta riigieelarvest on ministeeriumidele tulemusjuhtimiseks ette nähtud ligi 100 miljonit krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing