Infineoni kahjum võib kerkida 600 mln euroni

20. juuni 2001, 10:45

Saksamaa pooljuhtide tootja Infineon teatas täna, et ettevõte intresside- ja maksude-eelne kahjum võib kolmandas kvartalis (lõppeb 30. juunil) ulatuda 600 mln euroni (9,4 mld kroonini), põhjustatuna varude mahakandmisest ning hinnakulust.

Ettevõte usub, et pooljuhtide turu kehva olukorra tõttu kahaneb ettevõte kolmanda kvartali müügimaht võrreldes eelmise kvartali 1,65 mld euroga 30%.

Mobiilside turu kehva olukorra tõttu ei ole hetkel näha, et mobiilide müük taastuks. Käesoleva kvartali jooksul on Infineon saanud tunda tellimuste edasinihkumist kui ka tellimuste ärakukkumist osade oma suurklientide poolt, mille tulemusena on kannatada saanud ettevõte käive ning kasvanud laovarud, teatas ettevõte.

Peale väga rasket kvartalit (mis lõppes 31 märtsil), on jätkunud kehv turu olukord mälutoodete osas. See on põhjustanud kiire languse toodete väljamüügihindades.

Nõudlus toodete järgi on olnud kehvem kui prognoositud, lisas ettevõte.

Siiski on ettevõttel vahendid kohanemaks muutunud majanduskeskkonnaga. Praegu kestval finantsaastal on ettevõte kärpinud oma kapitalikulutusi 2,8 mld eurolt 2,3 mld euroni.

Infenioni aktsia on Saksamaa börsidel kella 10:40 kukkunud 11,4%, 31,20 euroni ning põhjustanud langust kogu Euroopa aktsiaturgudel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing