Esmaspäev 27. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kohtla-Järve linnajuhi Knjazevi tappis uinuti üledoos

07. august 2001, 09:03

Kohtla-Järve linnajuhi ja ärimehe Nikolai Knjazevi mõrvas süüdistatavad väidavad, et ei soovinud meest tappa ja ta suri uinutamiseks sisse joodetud liialt suure klofeliiniannuse tõttu, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tänavu 26. juunil Kohtla-Järve lähedalt soomülkast leitud Knjazevi surma põhjus jäi laiba kiire lagunemisprotsessi tõttu tuvastamata. Süüdistatavad väidavad, et ärimees oli surnud enne mülkasse uputamist.

Eesti Päevalehe andmeil väitsid vahistatud endine Kohtla-Järve linnajuht Valeri Loidap ja tema kolm kaaslast ülekuulamisel, et 29. mail Knjazevit pantvangi võttes soovisid nad meest tugeva uinutiga uimastada, kuid ohver ei tulnud enam teadvusele.

Seejärel otsustasid pantvangistajad Knjazevi laiba uputada mülkasse, sidudes talle raskuseks külge tõstmiskangi ketta. Hiljem süüdati külavaheteel põlema Knjazevi sõiduauto Opel Astra.

Loidapil ja tema ekskolleegil Aleksei Maksimovil olid ühised ärihuvid Kohtla-Järvel Kalevi 33 asuvas endises ühiselamus, kus mehed rentisid oma kauplustele müügipindu. Eelmise aasta lõpus otsustas kohaliku linnavalitsuse konkursikomisjon eesotsas Knjazeviga müüa ühiselamu 300 000 krooni eest Knjazevi sõbra Rinat Hamidullini osaühingule Sikford, kes nõudis rendipindade vabastamist.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing