Toivo Jürgenson nõuab Eesti autovedajatele võrdset kohtlemist

28. august 2001, 14:02

'Eesti eesmärk on fair play,' ütles teede- ja sideminister Toivo Jürgenson täna Soomes jätkuval Põhja- ja Baltimaade transpordiministrite nõupidamisel esinedes, teatas teede- ja sideministeeriumi pressitalitus.

Jürgenson viitas mõnede Euroopa Liidu liikmesriikide püüdlustele tõrjuda kandidaatriikide autovedajaid Euroopa Liidu turult välja.

'Samal ajal kui Eesti on oma turu teiste riikide ettevõtjaile täielikult avanud kohtab Euroopas endiselt katseid kaitsta kohalikke ettevõtteid teistest Euroopa riikidest, sh Eestist, pärineva konkurentsi eest,' ütles Jürgenson. 'Neid piiranguid rakendatakse omaalgatuslikult eirates kehtivaid riikidevahelisi kokkuleppeid.'

Säärane tõrjuv lähenemine ei võimalda Jürgensoni väitel otstarbekalt kasutada rahvusvaheliste kokkulepete alusel saadud veolubasid ja pidurdab kandidaatriikide transpordiettevõtete integreerumist Euroopa ühtsesse transporditurgu.

Jürgenson kirjeldas oma ettekandes neid reforme, mis Eesti on viimastel aastatel transpordisektoris ellu viinud. Ta rõhutas, et 1. jaanuariks, 2003, mis on Eesti valitsuse poolt määratud Euroopa Liiduga ühinemiseks valmisoleku tähtajaks, on nii Eesti seadusandlik baas kui transpordiettevõtted valmis osalemiseks Euroopa avatud veondusturul.

'Eesti liitumisel Euroopa Liiduga on võimalik avada veondusturud vastastikku nii liikmesriikide vaheliste kui ka kabotaazvedude osas,' kinnitas Jürgenson ja avaldas lootust, et Põhjamaade transpordiministrid toetavad Eesti seisukohti võrdse kohtlemise ja ausa konkurentsi tagamisel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing