Hetkekokkuvõte terroriaktist

Raimo Ülavere 12. september 2001, 13:06

Aktiivselt on kriisi USAs sekkunud ka Venemaa. Vene Riigiduuma rahvusvaheliste suhete komitee juht Dmitri Rogozin kutsus USA võime üles ilmutama kindlameelsust ja mitte kiirustama kätte maksma, muidu võib kogu Ameerika uppuda terrorisse, kirjutab Interfax.

News.ru allikate teatel andis vene välisluure eriesindaja eile CIA-le üle mõned dokumendid, mille kohaselt kuulus terrorigruppi 25 inimest ja järgmiste aktsioonide ootel on valmis veel 400 meest. Vene luurajad teavad allikate teatel organisaatoreid ja terroriaktide täidesaatjaid. Lisaks sellele olevat Moskva hoiatanud Washingtoni ettevalmistatavatest aktsioonidest paar nädalat tagasi. Vene luure väidab, et terroriaktide taga on Osama bin Ladeni organisatsioon, Usbekistani islamiliikumine ja Taleban.

Endiselt on teadmata terroriaktis hukkunute koguarv, kuid numbrid hakkavad täpsustuma. Viimastel andmetel on hukkunud või kadunud üle 300 tuletõrjuja ning 85 politseinikku. Ka on hukkunud 266 kaaperdatud lennukite reisijat. Hukkunute koguarvu hinnangud on umbmäärased, räägitakse tuhandetest.

Esimesed terroriakti mõjud on avaldunud ka Eestis. Valuutavahetusfirma Tavid juhataja Kuuno Rääk ütles, et ehkki täna on USA dollari müügisurve jäänud väikemaks, oli eriti eile õhtul näha tugevat müügisurvet.

Eesti ärimehed on eelkõige mures oma partnerite ja kolleegide pärast. Mõeldes sellele isiklikule tragöödiale, mida New York praegu läbi elab, nendele kümnetele tuhandetele ohvritele ja nende omaste valule, siis õnnetuse majanduspool, selle mõjud ka maailmamajandusele tunduvad täiesti tühised, lausus IBM Eesti juht Valdo Randpere. IBMil on väike kontor Lõuna-Manhattanil, sealse personali olukorrast ei tea me paraku praegugi midagi, pole selge, kas inimesed pääsesid õnnetusest või mitte, lisas ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing