Vene luure: terrorigrupis 25 inimest, 400 terroristi ootevalmis

12. september 2001, 12:38

News.ru allikate teatel andis vene välisluure eriesindaja eile CIAle üle mõned dokumendid, mille kohaselt kuulus terrorigruppi 25 inimest ja järgmiste aktsioonide ootel on valmis veel 400 meest.

Vene luurajad teavad allikate teatel organisaatoreid ja terroriaktide täidesaatjaid. Lisaks sellele olevat Moskva hoiatanud Washingtoni ettevalmistatavatest aktsioonidest paar nädalat tagasi.

Vene luure väidab, et terroriaktide taga on Osama bin Ladeni organisatsioon, Usbekistani islamiliikumine ja Taleban.

Luurajate andmetel oli terroristide-enesetapjate hulgas vähemalt kaks Ferganast pärit usbekki, kes sõitsid USAsse valedokumentide abil umbes 10 kuud tagasi.
Terroristlikku gruppi kuulus 25 inimest. Nad said eriväljaõppe Afganistani ja Pakistani territooriumil, sh lennukite juhtimisoskuse.

Vene luure hoiatab ka uute terroriaktide eest USA tuumaobjektide vastu. Islamistide sihtmärkideks on ka kosmilised objektid ja USA suured finantskeskused.
Vene luure andmetel planeeriti operatsiooni USAs üle poolteise aasta. Luure teatab ka, et bin Ladenil on umbes 400 fanaatikut-surmaminejat, kes võivad korraldada USA vastaseid rünnakuid üle terve maailma.

<#Izvestija=http://www.izvestia.ru/news.cgi?idn=9588 idr=0>

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing